Wcale nie Young Leosia i Radek Majdan. Ten kot jest największym celebrytą Szczecina. "Król śródmieścia"

Nie ma jednego przepisu na bycie uwielbianym przez tłumy celebrytą. Jednak ten kot doskonale wie, jak zdobyć serca przechodniów. Kot Gacek jest niewątpliwą atrakcją Szczecina. Oznaczono go nawet na Google Maps i zdobywa tam same pozytywne oceny.

Ten czarno-biały, uroczy kotek to zdecydowanie największy szczeciński celebryta. Kojarzony jest z tym miastem bardziej niż lubiana przez młodzież Young Leosia czy wieloletni bramkarz szczecińskiego klubu, Radosław Majdan. Czworonóg podbija serca wszystkich przechodniów, niezależnie od tego, czy mieszkają w Szczecinie na stałe, czy są jedynie turystami. Obok Gacka nie da się przecież przejść obojętnie.

Którymi drogami chodzi kot Gacek?

Nazywany "legendą Szczecina" zwierzak mieszka w centrum, przy ul. Kaszubskiej 16. To tam można go najczęściej spotkać. Oczywiście jak to kot, czasem chodzi swoimi ścieżkami i nie zawsze da się pogłaskać. Mimo to jest bardzo oswojony i towarzystwo ludzi go w żadnym stopniu nie stresuje. 

Ma swoje opiekunki, które o niego dbają, lecz mimo wielokrotnych starań wybiera życie na wolności. Choć całe dnie spędza na ulicy, ma swoją drewnianą, ciepłą budkę, jest zadbany i zawsze nakarmiony, co widać po jego puchatym brzuszku. Swój dobrobyt zawdzięcza paniom pracującym w sklepie odzieżowym, koło którego Gacek rezyduje oraz przechodniom, którzy również go dokarmiają.

Zobacz wideo Szafa przyjaciół - ciucholand, w którym się nie płaci

Gacek zbiera setki opinii na Google Maps

Na ten moment futrzak zebrał już 990 opinii w kategorii "Atrakcja turystyczna" i może poszczycić się prawie pięcioma gwiazdkami. Turyści nie szczędzą mu komplementów, fotografują go i wystawiają pozytywne opinie. Coraz więcej osób przyjeżdża do miasta specjalnie, by zobaczyć żywą ikonę miasta. Niektóre komentarze wywołują wręcz uśmiech na twarzy.

[...] warto było jechać 3 godziny żeby poczuć się przez niego olanym. Polecam.

- pisze żartobliwie jeden z turystów.

Fajny gruby kot, daje się głaskać i nie je gołębi.

- podsumowuje inny podróżujący.

Majestatyczna postać, król śródmieścia, żywy symbol miasta. Bardzo fajny, miły i puszysty kotek polecam

Aby zobaczyć kota Gacka, turyści przyjeżdżają nawet z innych miast. Nie brakuje tych, co poświęcili kilka godzin w trasie, by na żywo zobaczyć puszystego czworonoga i zrobić sobie z nim zdjęcie. Większość też bez problemu go znajduje. Przeważającą część dnia Gacek spędza w swoim legowisku lub na zaparkowanych w pobliżu samochodach.

Turyści zaniepokojeni wyglądem futrzaka. "Kotek jest bardzo gruby"

Nie brakuje komentarzy dotyczących tuszy czworonoga. Niewątpliwie lata dokarmiania Gacka przyczyniły się do jego znacznej nadwagi. Z tego powodu Szczecińskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami oraz mieszkańcy miasta apelują o niedokarmianie kociaka. Jeśli chcemy odwiedzić Gacka, wystarczy nacieszyć się jego widokiem i go pogłaskać. Przekąski zostawmy lepiej w domu.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: