Najsłynniejsze uzdrowiska w Polsce. Tłumy seniorów nadciągają tam o każdej porze roku. Nic dziwnego

Najsłynniejsze uzdrowiska w Polsce - które z nich warto wybrać, obierając kierunek leczenia? W naszym kraju jest aż 45 miejscowości spełniających te kryteria. Każda z nich wyróżnia się niezwykłymi właściwościami leczniczymi klimatu oraz rozbudowaną architekturą. Do którego uzdrowiska warto pojechać? Podpowiadamy.

Kuracjuszy przyciągają głównie występujące na terenach uzdrowisk naturalne surowce lecznicze, takie jak wody mineralne czy borowiny oraz klimat, jednak większość miejscowości oferuje znacznie więcej. Wiele tych terenów ma do zaoferowania ogrom atrakcji, dzięki którym nie sposób się nudzić. Które uzdrowiska są najpopularniejsze? Sprawdź.

Zobacz wideo Kobiecy zawał - to musisz wiedzieć

Najsłynniejsze uzdrowiska w Polsce. Krynica-Zdrój wysoko w rankingu

Jednym z najsłynniejszych uzdrowisk w Polsce jest Krynica-Zdrój. To położona w województwie małopolskim malownicza miejscowość, która urzeka o każdej porze roku. Leczy się tu: choroby kobiece, choroby układu moczowego i układu trawienia, choroby serca i układu krążenia, choroby układu wydzielania wewnętrznego i zaburzenia przemiany materii oraz choroby układu ruchu, nerwice, a także niedokrwistość.

Nie wieje tu nudą. Aktywni seniorzy z pewnością ucieszą się z licznych atrakcji. Zimą warto wybrać się na narty, snowboard, lodowisko, wycieczkę skuterem śnieżnym, tor saneczkowy czy kulig. O każdej porze roku świetny będzie spacer na Górę Parkową czy odwiedziny w Muzeum Zabawek, które przywołuje wspomnienia jak żadne inne.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Masz problemy z sercem? Wybierz Nałęczów

Uzdrowisko Nałęczów na wschodzie kraju cieszy się ogromną popularnością. Leczenie obejmuje tu przede wszystkim osoby, które mają problemy z sercem. Powietrze w Nałęczowie przesycone jest olejkami eterycznymi wydzielanymi przez drzewa okolicznych lasów iglastych. Uzdrowisko słynie też  z leczniczych źródeł. Będąc tu, nie sposób ominąć pijalnię wód leczniczych. Na odrobinę przyjemności można wstąpić do pijalni czekolady Wedla i przespacerować się po Parku Zdrojowym.

Najlepsze uzdrowisko na zimę. Odwiedź Duszniki-Zdrój

Duszniki-Zdrój na Dolnym Śląsku to idealna propozycja o każdej porze roku. Zadowoleni z pobytu będą szczególnie ci, którzy lubią aktywny wypoczynek. Znajduje się tu bowiem jeden z największych ośrodków narciarskich w kraju - Zieleniec Ski Arena, gdzie znajdują się aż 23 kilometry tras o różnym stopniu zaawansowania.

Warto przespacerować się też po Parku Zdrojowym lub odwiedzić Muzeum Papiernictwa i Dworek Chopina. Miłośnicy górskich wycieczek również będą mieli co robić. To doskonała baza wypadowa m.in. w Góry Stołowe, Orlickie czy Bystrzyckie.

Więcej o: