Nikt nie pamięta o Janosiku? Grób Marka Perepeczki jest w opłakanym stanie. Głos w sprawie zabrał ksiądz

Fani zwykle pamiętają o swoich idolach także po śmierci. Odwiedzają ich groby, zapalają symboliczne znicze lub zostawiają wiązanki. Jednak, jak się okazuje, nie wszyscy mogą liczyć na podobne uhonorowanie. Za przykład może posłużyć znajdujące się w opłakanym stanie miejsce spoczynku Marka Perepeczki - odwórcy roli "Janosika".

Marek Perepeczko był osobowością dobrze znaną przede wszystkim fanom serialu telewizyjnego Janosik z 1973 roku. Aktor wcielił się w nim w postać tytułowego bohatera nawiązującego do karpackiego zbójnika, który żył na przełomie XVII i XVIII wieku. Zagrał także Adama Nowowiejskiego w ekranizacji powieści Henryka Sienkiewicza "Panu Wołodyjowskim" czy komendanta Władysława Słoika w "13 posterunku". W 2005 roku do wiadomości jego wielbicieli dotarła smutna wiadomość. Perepeczko zmarł na zawał serca w swoim mieszkaniu w Częstochowie

Zobacz wideo Na cmentarzach miejsca nie przebywa. Jak zaoszczędzić miejsce? [Next Station]

Grób Marka Perepeczki

Marek Perepeczko spoczął na cmentarzu Powązkowskim w Warszawie 28 listopada 2005 roku. Chociaż za życia podbił serca widzów i zgromadził wielu fanów, to teraz mało kto o nim pamięta. Świadczy o tym stan jego miejsca spoczynku, na którym nie znajdziemy zniczy ani kwiatów. Redakcja serwisu Pomponik.pl odwiedziła cmentarz na Powązkach i porozmawiała na ten temat z jednym z duchownych. 

Dlaczego grób znanego aktora znajduje się w tak opłakanym stanie? Zdaniem księdza zapalanie zniczy i składanie kwiatów jest najlepszą formą upamiętnienia zmarłych, a ich brak może świadczyć o "nie najlepszych więzach rodzinnych". Jeżeli krewni nie mogą pojawić się na cmentarzu, chociażby ze względu na odległość, często decydują się na skorzystanie z usług firm profesjonalnie zajmujących się sprzątaniem nagrobków.

Większość rodzin dba o to nawet z czystej przyzwoitości

- podsumował proboszcz w rozmowie z redakcją portalu Pomponik.pl.

Jednak w przypadku grobu Perepeczki sprawa wygląda zupełnie inaczej. Na grobie na próżno szukać zniczy i kwiatów od rodziny czy fanów aktora. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: