Już nie Egipt i Grecja? Ten malowniczy kraj wraca do gry o ulubiony wakacyjny kierunek Polaków

W podróżach Polaków zauważalni są pewni faworyci, którzy cieszą się dużym zainteresowaniem każdego roku. Chętnie jeździmy do Turcji, Grecji czy Egiptu. Jednak w 2023 roku biura podróży przygotowują się na wzrost popularności innego kraju.

Tunezja, bo o niej mowa, to państwo położone w północnej Afryce, nad Morzem Śródziemnym. Dawniej Polacy chętnie jeździli tu na wakacje, by delektować się wspaniałą pogodą, pięknymi plażami i ciepłym morzem. Jednak wszystko zmieniło się w 2015 roku, kiedy w kraju zaczęło dochodzić do zamachów terrorystycznych, a turyści przestali uważać go za bezpieczny kierunek. Później sytuacji nie ułatwiła pandemia, która pokazała, że tamtejszy rząd nie potrafił zapanować nad kryzysem ekonomicznym. Teraz Tunezja jest gotowa do walki o powrót turystów i jak się okazuje - jest w tym dość skuteczna. 

Zobacz wideo Rzuciła pracę, pożyczyła tysiące złotych i zdobyła Koronę Ziemi. Pół miliona kosztował górski romans Miłki

Tunezja walczy o turystów 

Polacy zaczęli planować zagraniczne podróże na najbliższe miesiące, a biura podróży już mogą mówić o pewnego rodzaju trendach. Wciąż chętnie stawiamy m.in. na Turcję, ale na popularności zaczął tracić Egipt. Kraj ten przestał kusić tanimi wakacjami, więc i stał się mniej atrakcyjny dla turystów. Zyskał za to inny kraj - Tunezja, która zaczęła oferować korzystniejsze ceny.

Postawiliśmy w tym roku na Tunezję, bardzo powiększyliśmy tam program, zakontraktowaliśmy wiele nowych hoteli i okazało się, że trafiliśmy w punkt. Sprzedaż jest rewelacyjna, zresztą, jak słyszę od kolegów z konkurencji, nie tylko u nas. Rzeczywiście jesteśmy na ten wzrost zainteresowania Tunezją przygotowani

- mówił w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Grzegorz Baszczyński, prezes biura Rainbow.

Oczywiście wyjazd do Tunezji, głównie ze względu na ceny lotów, wciąż prezentuje się nieco drożej niż przykładowo do Bułgarii lub Grecji. Jednak nieznacznie - najtańsze oferty tygodniowego pobytu latem w hotelu z all inclusive zaczynają się już od 2300 zł. 

Co przyciąga Polaków?

Nic dziwnego, że Polacy tak chętnie zaczęli rezerwować wczasy w Tunezji, kraj ten ma do zaoferowania naprawdę wiele. Czekają tu na was piaszczyste plaże, dużo słońca i ciepła, lazurowa woda. Coś dla siebie znajdą także miłośnicy pustynnych krajobrazów - możecie wybrać się na pełne wrażeń wyprawy na Saharę. Dodatkową zachętą są niskie ceny na miejscu. Kupowanie pamiątek, napoi czy jedzenia nie obciąży tu znacząco waszego portfela. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: