Chciał tylko zrobić zdjęcie na wycieczce. Skończyło się tragedią. "Zacznę upominać ludzi"

O tym, że nie powinniśmy łamać zakazu używania lampy błyskowej, przekonali się turyści, które odwiedzili jedno z oceanariów. Doszło tam do tragicznego wypadku, którego odwiedzający długo nie zapomną. Ogromna ryba zabiła się na ich oczach tuż po tym, jak jedna z osób zrobiła zdjęcie z użyciem lampy błyskowej.

Jak podaje "Daily Mirror" nagranie z oceanarium trafiło do Internetu i szybko stało się hitem. Pojawiło się w serwisie internetowym Reddit i zyskało ogrom komentarzy. Dla wszystkich internautów stało się przestrogą, że zakazy obowiązują nie bez powodu.

Zobacz wideo Orka z francuskiego oceanarium mówi ludzkim językiem

Ogromna ryba zabiła się na oczach turystów. Uderzyła głową w szybę

Jak podaje "The Daily Star", ogromny tuńczyk popełnił samobójstwo tuż po tym, jak jeden z turystów zrobił mu zdjęcie z lampą błyskową. Ryba wpłynęła z impetem w szybę, uderzając w nią głową, a następnie opada na dno dużego akwarium. To, co się wydarzyło, wprawiło świadków w osłupienie.

Dlaczego powinniśmy unikać lampy błyskowej w oceanariach i podczas robienia zdjęć akwariom? Mają one wyświetlacze akrylowe, które są bardzo odblaskowymi powierzchniami. Światło może odbijać się od akrylowej powierzchni i tworzyć odbicia w tego rodzaju środowiskach, co sprawi, że zwierzę nie będzie wiedziało, co się dzieje, a ta dezorientacja może sprawić, że zrobią sobie krzywdę.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Szokujące nagranie z oceanarium trafiło do sieci. Wywołało burzliwą dyskusję

Nagranie z tego tragicznego zdarzenia trafiło do mediów społecznościowych i wywołało burzliwą dyskusję wśród internautów. Jeden z użytkowników portalu społecznościowego Reddit poinformował, że używanie lampy błyskowej powinno zostać zakazane we wszystkich akwariach, gdyż tego rodzaju światło powoduje u ryb niepokój, a w najgorszym przypadku agresję.

Zawsze trzymałem się zasady "niefotografowania z lampą błyskową" w oceanarium, ale nigdy nie wiedziałem, dlaczego ani co może się stać. Po obejrzeniu tego zacznę upominać ludzi, gdy zobaczę, że lampa błyskowa się zapala

- napisał jeden z użytkowników Reddit, cytowany przez "Daily Mirror".

Chociaż rozumiem oburzenie, bo to działanie spowodowało samobójstwo ryby, podejrzewam, że nie było ono zamierzone. Chociaż oczywiście turyści powinni byli dwukrotnie sprawdzić, czy lampa błyskowa była włączona

- dodał kolejny.

Więcej o: