Polska atrakcja uznana za najlepszą na świecie. "Magnes dla zagranicznych turystów"

Łódzkie Orientarium niedługo po otwarciu stało się turystyczną perełką. Od jakiegoś czasu grono miłośników stale się powiększa. Obiekt wzbudza zachwyt wśród turystów z całego świata, o czym świadczą przyznawane mu nagrody. Teraz przyszedł czas na kolejną. Tym razem prestiżowe wyróżnienie otrzymaliśmy w Londynie.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

2 lutego 2023 roku w Londynie odbyła się gala International Property Awards. To właśnie na niej nowoczesne łódzkie ZOO, w którym prezentowana jest fauna i flora Azji południowo-wschodniej, zostało nagrodzone aż w dwóch kategoriach: Leisure Architecture oraz Public Service Architecture. Tym samym polska perła turystyczna została uznana za najlepszy projekt na świecie.

Magnes dla turystów

- Cieszymy się, że nasze Orientarium jest doceniane nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie – powiedział Arkadiusz Jaksa prezes Orientarium Zoo Łódź. - Mamy nadzieję, że to prestiżowe wyróżnienie okaże się magnesem dla zagranicznych turystów i zachęci ich do odwiedzenia Orientarium - czytamy na stronie łódzkiego orientarium

Orientarium ZOO Łódź zostało docenione nie tylko ze względu na architekturę, ale również rozwiązania proekologiczne m.in. te związane z oszczędzaniem energii. Na tym jednak lista zalet się nie kończy. 

OFERTY AVANTI24.PL: Po więcej modowych inspiracji zapraszamy na Avanti24.pl

Świat w pigułce 

Łódzkie orientarium to nowoczesny kompleks, w którym każdy turysta znajdzie coś dla siebie. Prezentowana jest w nim fauna i flora Azji południowo-wschodniej. - W samym budynku Orientarium mieszka 35 gatunków zwierząt m.in. słonie indyjskie, krokodyle gawialowe czy orangutany sumatrzańskie. W strefie oceanicznej pływa ponad 1300 ryb - czytamy na oficjalnej stronie łódzkiego orientarium.

Zobacz wideo Weronika Rosati zabrała córkę do zoo

Podróż do innej krainy

Co więcej, jakiś czas temu do obiektu zawitała również wirtualna rzeczywistość, dzięki której można wylądować w środku dżungli czy zanurkować w oceanie. To pierwsza taka atrakcja w Polsce. - Poprzez stymulację zmysłów za pomocą technologii VR jesteśmy w stanie przenieść widza w dowolne miejsce i pozwolić mu zapomnieć o otaczającym go świecie. Odwiedzający doświadcza wyjątkowych przeżyć w taki sposób, który niewiele różni się od realnego odczuwania - mówi Leszek Grzyl z amerykańsko-brytyjskiej firmy Immotion dla portalu lodz.pl.

OFERTY AVANTI24.PL: W tych butach przechodzisz wiele godzin! Wygodne i stylowe - w sam raz dla kobiet 50+ 

Źródło: orientarium.lodz.pl, lodz.pl

Więcej o: