Z dala od tłumów i wrzawy. To polskie miasto jest prawdziwą perłą dla turystów

Na razie nie zapowiada się, żeby w ciągu najbliższych kilku lat Pszczyna zbliżyła się popularnością do najsłynniejszych polskich miejscowości turystycznych, takich jak Zakopane czy Kraków. W tym właśnie kryje się cała jej magia. Tętniącą zieleń miasta, urokliwe uliczki i wyjątkowe zabytki bez trudu można podziwiać z dala od tłumów i wrzawy.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wielu turystów uznaje Pszczynę za prawdziwą perłę Górnego Śląska. W rzeczywistości jest to diament - tylko nieco nieoszlifowany, przez co niektórzy nie dostrzegli jeszcze jego blasku. Tymczasem urokliwe miasteczko wyróżnia się przede wszystkim tętniącą między uliczkami zielenią, ciekawymi zabytkami i niepowtarzalną atmosferą, która sprawia, że chciałoby się zostać tu na dłużej. Tym bardziej że - w porównaniu do Zakopanego i innych turystycznych miejscowości - Pszczyna wydaje się oddalona od wrzawy i tłumu.

Perła południowej Polski

W lasach pszczyńskich żyją żubry, architektura miasta zdumiewa, a Piastowski zamek myśliwski zamieniony w magnacką rezydencję wygląda jak wyrwany z bajki - to tylko niektóre z powodów, dla których warto odwiedzić Pszczynę, zaliczaną do najpiękniejszych miast południowej Polski.

Wszystkie miasta na Górnym Śląsku są piękne, ale Pszczyna jest najpiękniejsza. Jest to perła Górnego Śląska; teren zielony, otoczony lasami. Jest tu przepiękny rynek z ratuszem

- mówiła w Programie 1. Polskiego Radia dr Barbara Sopot-Zembok - zastępca burmistrza Pszczyny. Miejscowość wyróżnia się przede wszystkim malowniczą scenerią oraz bogatą historią, sięgającą początków Polski Piastów. W okolicy jest również mnóstwo atrakcji turystycznych, takich jak ikoniczne Muzeum Zamkowe. 

OFERTY AVANTI24.PL: Po więcej modowych inspiracji zapraszamy na Avanti24.pl

Muzeum jedyne w swoim rodzaju

Niegdyś obiekt ten był obronnym zamkiem, przekształconym później w reprezentacyjną rezydencję.  Pierwszy zamek w Pszczynie - jak podaje Henryk Schaeffer, kronikarz pszczyński - został najprawdopodobniej wzniesiony w XI lub XII wieku przez książąt piastowskich.

Obecnie słynne Muzeum Zamkowe w Pszczynie jest ośrodkiem kultury oraz placówką naukową. - Zalicza się do grupy najczęściej odwiedzanych muzeów-rezydencji w Polsce. Rokrocznie obiekt zwiedza ponad 100 tysięcy widzów - czytamy na stronie pszczyna.pl. Cechą szczególną placówki jest również organizacja koncertów muzyki barokowej pod nazwą "Wieczory u Telemanna". 

 

Niekończąca się lista

Oprócz niepowtarzalnej atmosfery i słynnego wśród turystów Muzeum Zamkowego, Pszczyna oferuje również wiele innych ciekawych atrakcji. Będąc na miejscu, warto również zajrzeć do Parku Zamkowego, wybrać się na spacer po urokliwym rynku, odwiedzić Muzeum Prasy Śląskiej, Zagrodę Żubrów oraz słynny Skansen - Zagroda Wsi Pszczyńskiej.

OFERTY AVANTI24.PL: Znany sklep internetowy wyprzedaje buty z 50% rabatem! Pokochasz je za wygodę i styl 

Źródła: pszczyna.pl, Facebook, jedynka.polskieradio.pl

Więcej o: