"Wersal przy Roosevelta" to perła polskiego miasta. Zabytkowa kamienica została odnowiona

Kamienica Konrada Haessnera w Łodzi to jedna z największych pereł architektonicznych miasta. Pochodzi z początku XX wieku i została zaprojektowana przez wybitnego architekta Gustawa Landau-Gutentegera. Zlokalizowana jest w centrum miasta przy ulicy Roosevelta 17 i stanowi siedzibę Domu Literatury.

Kamienica Konrada Haessnera  została poddana częściowemu remontowi - elewacji, prześwitu bramowego, klatek schodowych i podwórza. To wyjątkowe miejsce odzyskało dawny blask. Zarówno budynek, jak i jego wnętrze, robi teraz ogromne wrażenie.

Zobacz wideo Byłe uczestniczki Top Model chcą mieć razem dziecko w Polsce, a znany TikToker zdradza, czemu już nie zostanie inżynierem

Kamienica Konrada Haessnera odnowiona. Pracy było sporo

Kamienica Konrada Haessnera od lat objęta jest ochroną konserwatorską i znajduje się w rejestrze zabytków województwa łódzkiego. Poddana została częściowemu remontowi, który miał przywrócić budynkowi i jego wnętrzu dawny blask.

Ruiny browaru w Sobótce-Górce Dawniej lały się tu litry piwa. Wkrótce ruiny zwabiły poszukiwaczy skarbów

Jak czytamy na stronie internetowej modernizacjaroku.org.pl, prace remontowe objęły m.in. elewację, prześwit bramowy, podwórze i klatki schodowe. Elewacji przywrócono dawny kolor i odnowiono ozdobne detale. Odtworzone też dwa balkony, drewniane okna i zewnętrzne rolety.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wnętrzu budynku również przywrócono dawny blask. Prace remontowe dotyczyły boazerii, posadzki i malowideł ściennych. Remont objął również schody i ozdobną kratę w wejściu do bramy.

Wilczy Szaniec na Mazurach. Przed laty był tajemniczą bazą Adolfa Hitlera. Dziś jest atrakcją regionu Wilczy Szaniec na Mazurach. Przed laty był tajemniczą bazą Adolfa Hitlera

Zamontowano też nowe oświetlenie, a podwórko przystosowano tak, by można w nim było spędzać czas z przyjemnością i by łatwiej było utrzymać czystość.

Kamienica Konrada Haessnera zachwyca. Znów stała się ozdobą miasta

Nagranie z rewitalizacji budynku zostało opublikowane w serwisie YouTube. To doskonała szansa na porównanie, jak wiele zmieniło się w tym wyjątkowym budynku.

 
Wersal przy Roosevelta. Wnętrze dawnej kamienicy Haessnera przy ulicy Roosevelta 17 jest już wyremontowane i zachwyca każdego bez wyjątku

- pisze o kamienicy Konrada Haessnera na Twitterze Miasto Łódź.

Więcej o: