Ciekawe i tanie miejsca na weekend niedaleko Warszawy. Tu naładujesz baterie z dala od zgiełku miasta

Natłok pracy i obowiązków często sprawia, że marzymy o odpoczynku z dala od zgiełku miasta. Cisza, spokój i malownicze krajobrazy to coś, czego nam potrzeba. Jeśli mieszkacie w stolicy, to wcale nie musicie planować długiego urlopu i odkładać dużej sumy pieniędzy, by zrealizować swój plan.

Największe i najpopularniejsze miasta w Polsce z pewnością mają dużo do zaoferowania. Jednak często zapominamy o mniejszych, równie urokliwych miejscowościach, które kuszą wspaniałymi widokami, niedrogimi noclegami i co najważniejsze - spokojem. Zgubcie się w niewielkich uliczkach, skosztujcie lokalnej kuchni i delektujcie się ciszą. To idealny przepis na szybkie naładowanie baterii. Gdzie warto udać się na tani weekend w pobliżu stolicy? Podpowiadamy. 

Zobacz wideo Czy po podwyżkach cen biletów taniej podróżuje się pociągiem, czy samochodem?

Gdzie na weekend niedaleko Warszawy? Sierpc 

W poszukiwaniu spokoju wcale nie musicie opuszczać Mazowsza. Jednym z miejsc, które zdecydowanie warto odwiedzić, jest Sierpc położony około 125 km od Warszawy. To niewielkie i na pierwszy rzut oka niepozorne miasteczko skrywa w sobie wiele interesujących atrakcji.

Co ciekawe, zachował się tu zabytkowy układ urbanistyczny z dwoma głównymi placami oraz kamieniczkami z XVIII i XIX wieku. Jednym z najciekawszych budynków jest zdecydowanie Kościół św. Wita, Modesta i Krescencji - najstrasza świątynia Sierpca w stylu gotyckim z elementami baroku. Na uwagę zasługuje również ratusz, cmentarz żydowski czy Muzeum Wsi Mazowieckiej. 

Tani wypad poza Warszawę. Supraśl 

Jeżeli chcecie wyjechać poza województwo, dobrym pomysłem może okazać się wypad na Podlasie. Około 213 km od Warszawy (2,5 godz. samochodem) mieści się prawdziwa perełka. Supraśl, bo o nim mowa leży z dala od zgiełku miasta, w otoczeniu Puszczy Knyszyńskiej. Co warto tu zobaczyć? 

Polecamy spokojny spacer po okolicy, podczas którego będziecie mogli odpocząć i poznać najciekawsze zakamarki. Zobaczycie tu m.in. wyjątkowy kościół Świętej Trójcy oraz jeden z pięciu prawosławnych klasztorów męskich - Monaster Zwiastowania Przenajświętszej Bogurodzicy i św. Apostoła Jana Teologa. Jego budynek robi ogromne wrażenie! Czekają tu na was także drewniane domy tkaczy, pałac Buchholtzów czy Muzeum Ikon. Wycieczkę warto zakończyć spacerem po bulwarach nad czarującą rzeką Supraśl. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: