Rzucali w szympansa butelką. Poirytowane zwierzę wpadło w szał i zaatakowało turystów

Do sieci trafiło nagranie z chińskiego zoo, które być może na dobre wybije niektórym z głowy drażnienie się ze zwierzętami. Widzimy na nim turystę rzucającego plastikową butelką z wodą w zympansa. Ten jednak postanowił dać mu nauczkę, w wyniku czego zranił jedną z kobiet.

Odwiedzających ogrody zoologiczne obowiązują ścisłe zasady. Zabronione jest m.in. drażnienie, dotykanie czy dokarmianie ich mieszkańców. Jednak niektórzy za nic mają sobie regulamin i czasami zachowują się jak... "zwierzęta". Podobna sytuacja miała miejsce w niedzielę, 29 stycznia w Changsha Ecological Zoo na południu Chin

Zobacz wideo Borneo. Odwiedź tę wyspę, zanim będzie za późno

Rzuciła plastikową butelką w szympansa

Na nagraniu z monitoringu udostępnionym przez chińskie zoo możemy zobaczyć sporą grupę gapiów zgromadzonych wokół wybiegu szympansa znanego jako Diu Na Xing. W pewnym momencie jeden z mężczyzn rzucił plastikową butelką w jego kierunku, a towarzyszące mu osoby klaskały, śmiały się i nagrywały wszystko telefonami. Nie spodziewali się, że już wkrótce nie wszystkim będzie do śmiechu. 

Zwierzę poirytowane sytuacją chwyciło butelkę i z wielkim impetem rzuciło nią w stronę tłumu. Jego ofiarą padła jedna z obserwatorek, która akurat rejestrowała zdarzenie smartfonem. Okazało się, że uderzenie szympansa było na tyle silne, że zbiło ekran w jej urządzeniu i rozcięło jej łuk brwiowy. Na nagraniu widzimy, jak dziewczyna chwyta się za twarz i pośpiesznie odchodzi od ogrodzenia. 

Turyści drażnią zwierzęta 

Jak donosi portal newsflare.com, turyści już wcześniej sprowokowali szympansa. 

Byłem tam wcześniej i naprawdę czułem jego gniew. Widziałem, jak niektórzy turyści najpierw go sprowokowali, zanim zaczął się bronić

- napisał jeden z internautów w chińskich mediach społecznościowych cytowany przez newsflare.com.

Zoo zaapelowało do odwiedzających, by lepiej go nie drażnić. Diu Na Xing jest znany z rzucania kamieniami, błotem i innymi przedmiotami w gości zoo.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: