To tu kręcono "Znachora". Słynna wieś przyciąga fanów polskiego kina. Świetne miejsce na weekend

Czy wiecie, gdzie dokładnie powstawały zdjęcia do kultowego "Znachora"? Film do tej pory przyciąga widzów przepiękną historią. Tak też dzieje się obecnie z miejscem, w którym kręcono tę niezapomnianą produkcję polskiego kina. Warto wybrać się tam na weekend.

Film Jerzego Hoffmana z 1981 roku z Jerzym Bińczyckim, Anną Dymną i Tomaszem Stockingerem kręcono m.in. w Radziejowicach - wsi znajdującej się na południowy zachód od Warszawy. Obecnie to miejsce wzbudza zainteresowanie fanów polskiego kina. 

Zobacz wideo Tak powinien wyglądać korytarz życia. Policja chwali kierowców na S3

W Radziejowicach powstały sceny adaptacji "Znachora" w reżyserii Jerzego Hoffmana 

"Znachor" to jedna z najpopularniejszych polskich ekranizacji. Niektóre sceny do filmu z 1981 roku zostały nagrane w Radziejowicach, jednej z podwarszawskich wsi. To właśnie tam znajduje się bowiem dziewiętnastowieczny, klasycystyczny pałac. W jego murach nagrywano m.in.  sceny z Tomaszem Stockingerem, który wcielał się w postać hrabiego Leszka Czyńskiego. Filmowy hrabia mieszkał z rodzicami w radziejowickim pałacu.

Obecnie pałac w Radziejowicach jest otwarty dla zwiedzających, są tam sale muzealne i galeria wystaw czasowych. Warto dodać, że zdjęcia do kultowego filmu Jerzego Hoffmana powstawały nie tylko w Radziejowicach. Na ekranie można podziwiać również plenery Bielska Podlaskiego, Skolimowa, Piekar i Łodzi.

W Białogardzie doszło do nietypowej interwencji policji.Pies chciał wyruszyć w podróż. Wsiadł do autobusu i nie chciał go opuścić

Radziejowice mają bogatą historię filmową. Kręcono tu sceny "Pana Tadeusza" i "Kariery Nikodema Dyzmy"

Pałac w Radziejowicach jest znany również dzięki innym polskim produkcjom filmowym. Widzimy go w "Panu Tadeuszu" z 1928 roku oraz w serialu "Kariera Nikodema Dyzmy". Warto odwiedzić to miejsce nie tylko z powodu kinematografii. We wsi Radziejowice i w okolicach znajdziemy różne, atrakcyjne trasy rowerowe i ścieżki spacerowe w parku w stylu angielskim z licznymi pomnikami przyrody. Radziejowice otacza Puszcza Jaktorowska, urokliwy kompleks leśny.

Naukowcy chcą wskrzesić dodo.Plan wskrzeszenia dodo budzi kontrowersje. Chodzi o kwestie etyczne

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o: