Ogromny humbak wyrzucony przez morze. "Załogi nigdy nie widziały wieloryba tej wielkości"

Ogromny martwy humbak został wyrzucony przez morze na plażę Long Island w USA. To dość częste zjawisko i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że miał aż 10 metrów długości! Miasto zamierza przeprowadzić sekcję zwłok zwierzęcia.

Największym humbakiem w historii była samica, która ważyła aż 99 ton. Większość wielorybów waży jednak od 28 do 33 ton i może osiągać 20 metrów długości. Humbaki żyją zazwyczaj 45-50 lat.

Zobacz wideo Orka z francuskiego oceanarium mówi ludzkim językiem

Ogromny humbak wyrzucony przez morze. To jeden z największych, które pojawiły się na tej plaży

Martwy humbak został wyrzucony przez morze na wyspie Long Island  w pobliżu Stanów Zjednoczonych. Został odnaleziony w poniedziałek 30 stycznia około godziny 6.30 rano. Choć w ciągu miesiąca z morza wypłynęło kilka humbaków, to ten martwy okaz był zdecydowanie największym z nich. Wieloryb miał 10 metrów długości.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Turysta otworzył szafę w hotelowym pokoju. To, co zobaczył, wprawiło go w osłupienie (zdjęcie ilustracyjne)Turysta otworzył szafę w hotelowym pokoju. Natychmiast wezwał ochronę

Don Clavin, nadzorca miasta Hempstead, przyznał, że tak wielkiego humbaka jeszcze tu nie widziano.

Ten jest zdecydowanie największy. Załogi, które są tu od prawie dwóch dekad, nigdy nie widziały wieloryba tej wielkości

- powiedział, cytowany przez "The New York Post".

Przeprowadzono sekcję zwłok humbaka. "Musieliśmy sprowadzić ciężki dźwig"

Jak wytłumaczył Don Clavin, załoga była zmuszona do przeniesienia wieloryba w głąb plaży ze względu na nadchodzący przypływ. Sprowadzono ciężki dźwig, jednak druty pękały z powodu tonażu.

Instagramowa wyspa w pobliżu Bali jest domem króla demonówInstagramowa wyspa w pobliżu Bali. Turyści giną tu jeden po drugim

Zwierzę zaczęło budzić ogromne zainteresowanie. Miejscowi i turyści gromadzili się na plaży, by na własne oczy zobaczyć wyjątkowe zwierzę. Humbak został odgrodzony, by można było przeprowadzić wczesną sekcję zwłok. National Oceanic and Atmospheric Administration poinformowało o jej wynikach. Najprawdopodobniej humbak został uderzony i zabity przez statek. Okazało się również, że naukowcy doskonale znają wieloryba. To Luna, której życie śledzą od blisko 40 lat.

Więcej o: