Dobra wiadomość dla narciarzy. W Małopolsce zostaną udostępnione nowe trasy do szusowania

Miłośnicy sportów zimowych nie mogą narzekać na brak miejsc do szusowania, co nie zmienia faktu, że każdy nowy stok jest powodem do radości. Mamy dla was dobre wieści! Już w najbliższą sobotę, 4 stycznia w Małopolsce zostaną udostępnione nowe trasy narciarskie.

Ferie zimowe trwają najlepsze, a rodziny z całej Polski chętnie wybierają się do ośrodków narciarskich. W końcu szusowanie to ogromna frajda, a w dodatku świetny sposób na wspólne spędzenie czasu i  zacieśnienie więzi. W tym czasie ich wzrok kieruje się m.in. w stronę Małopolski, gdzie znajdziemy blisko 60 fantastycznych tras o różnej długości i zróżnicowanym stopniu trudności. A już niebawem dołączą do nich kolejne. 

Zobacz wideo JASNÁ tatry Niżne to największy ośrodek sportów zimowych na Słowacji

Nowe trasy narciarskie w Małopolsce

Władze Babiogórskiego Parku Narodowego poinformowały, że od soboty, 4 lutego część masywu Babiej Góry zostanie udostępniona dla narciarzy. Będą mieli do dyspozycji aż cztery nowe trasy zjazdowe:

  1. Polana Krowiarki - Diablak - Polana Krowiarki,
  2. Polana Krowiarki - Markowe Szczawiny - Żywieckie Rozstaje - granica Parku,
  3. Polana Krowiarki - Górny Płaj - Markowe Szczawiny - Przełęcz Brona - Diablak - Sokolica - Polana Krowiarki,
  4. Markowe Szczawiny - szlakiem czarnym na Dejakowe Szczawiny - do Dolnego Płaju - drogą do szlaku zielonego - Zawoja Markowa.

Sezon pilotażowy

To, czy na Babiej Górze będziemy mogli szusować także w przyszłym roku, będzie zależeć od narciarzy.

Rok ten jest rokiem pilotażowym, będziemy się bacznie przyglądać, jak narciarze stosują się do zasad przestrzegając regulaminu parku

- poinformował Babiogórski Park Narodowy na Facebooku. 

Władze parku przygotowały szereg zasad, do których muszą stosować się turyści. Wśród nich znalazł się m.in. obowiązek poinformowania GOPR w przypadku zauważenia wypadku, zakaz poruszania się pieszo po trasach narciarskich, umyślnego niszczenia przyrody czy polowania. To dobro zwierząt jest priorytetem parku, więc trasy zostały wytyczone tak, by zapewnić im maksymalny komfort i spokój.

Jeżeli narciarze będą przestrzegać zasad, być może trasy narciarskie na Babiej Górze zostaną udostępnione również w kolejnych latach. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: