Nie tylko góry i narty. Polacy chętnie stawiają na egzotyczne ferie. "Te kierunki pozwalają zaoszczędzić"

Chociaż ferie zimowe kojarzą się przede wszystkim z górskimi miejscowościami i szusowaniem na nartach, to inni marzą wówczas o odrobinie słońca. Wielu Polaków w tym czasie chętnie rezerwuje wycieczki do egzotycznych krajów. Jak przyznają eksperci, niektóre kierunki pozwalają zaoszczędzić.

Okazuje się, że piaszczyste plaże, lazurowa woda i piękna pogoda przyciągają nie tylko w okresie letnim. Kiedy za oknem pada deszcz i śnieg, a termometry wskazują temperatury w okolicach zera, wielu Polaków marzy o ucieczce do ciepłych krajów. Na jakie kierunki stawiają najczęściej? 

Zobacz wideo Co wolno robić, a czego należy unikać odpoczywając w Tajlandii, Dominikanie lub Meksyku?

Polacy chętnie jeżdżą na egzotyczne ferie

Chociaż może wydawać się, że trudny popandemiczny okres i wszechobecna drożyzna wpłynęła na plany podróżnicze wielu Polaków, to nic bardziej mylnego. Jak przyznał Deniz Rymkiewicz, rzecznik portalu eSky.pl w rozmowie z wp.pl, w tym roku więcej osób zdecydowało się na wyjazdy zarówno do ośrodków narciarskich, jak i do egzotycznych krajów. Jednak jak się okazuje, podróżnicy znaleźli sposób na zaoszczędzenie pieniędzy. 

Kierunki takie jak Tajlandia, Wietnam, Meksyk czy Dominikana obecnie podrożały, zarówno jeśli chodzi o bilety lotnicze, jak i ceny na miejscu. Polacy zaczęli stawiać więc na kraje nieco bliższe, gdzie pogoda nie zawodzi, a loty nie trwają zbyt długo. Dużą popularnością cieszą się m.in. Maroko, Jordania czy Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Kierunki te pozwalają zaoszczędzić około 20-30 proc., ponieważ są bliższe, ale też na miejscu jest znacząco taniej

- przyznał Deniz Rymkiewicz w rozmowie z Wirtualną Polską.

Gdzie chętnie jeździmy w ferie zimowe? 

Nie tylko Jordania czy Maroko. W tegoroczne ferie Polacy decydowali się również na inne miejsca, które kuszą malowniczymi krajobrazami i słońcem. Jak tłumaczyła Marzena German z portalu wakacje.pl w rozmowie z wp.pl, w ich planach najczęściej pojawiał się m.in. Egipt. Rezerwacje dotyczyły też wypoczynku w takich miejscach jak Malta, Hiszpania, Cypr, Tajlandia i Zanzibar. Wszystko to za sprawą niskich cen i gwarancji udanej pogody. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: