Niemiecki park rozrywki lepszy od Disneylandu? Turyści są jednogłośni. Ponad 100 atrakcji robi wrażenie

Użytkowniczka jednego z popularnych portali społecznościowych udostępniła nagrania z wizyty w niemieckim parku rozrywki Europa-Park. Filmiki zdobyły kilkaset tysięcy odsłon w krótkim czasie i nie pozostawiają wątpliwości - powstała ogromna konkurencja dla Disneylandu.

Europa-Park znajduje się w miejscowości Rust w południowo-zachodnich Niemczech i jest trzecim co do wielkości największym parkiem rozrywki w Europie zaraz po m.in. paryskim Disneylandzie. Jest to równocześnie największa inwestycja tego typu w Niemczech. Z nagrań turystów wynika, że zasłużenie jest również jednym z najpopularniejszych parków rozrywki w całej Europie. 

Cała Europa w jednym miejscu

Park podzielony jest na 15 stref tematycznych, a każda z nich reprezentuje inny kraj europejski. Znajdziemy strefę niemiecką, francuską, włoską, hiszpańską, grecką, irlandzką czy strefy reprezentujące kraje skandynawskie. Każda z tych stref charakteryzuje się innymi atrakcjami, inną architekturą oraz nazwy nawiązują do konkretnych kultur. Tym sposobem w części angielskiej znajdziemy "Londyński Bus" lub "Stację Misia Paddingtona", a w części skandynawskiej mieści się "Restauracja Fjord" czy lodowisko. 

Początkowo park wybudowano w 1975 roku, lecz poddano go wielu transformacjom, nim osiągnął dzisiejszy stan, tak bardzo kuszący turystów z całej Europy, a nawet i świata. 

Zobacz wideo Energylandia - tak wyglądają procedury bezpieczeństwa w parku

Niemiecki park rozrywki lepszy od Disneylandu? Internauci potwierdzają

Pod filmikiem użytkowniczki @packdsuitcase nie brakuje komentarzy innych odwiedzających park. Turyści z zachwytem wspominają swoje doświadczenia w Europa-Park i zachęcają innych do odwiedzenia tego niepowtarzalnego miejsca. Pojawiają się także porównania do słynnego, paryskiego Disneylandu.

Kocham Europa-Park! Muszę go odwiedzać co najmniej raz w roku, 3,5 godziny drogi jest tego warte.

- pisze jedna z internautek.

Jestem z Niemiec i często odwiedzaliśmy Europa-Park. Gdy pojechaliśmy do Disneylandu byłem bardzo zawiedziony.

- komentuje jeden z obserwatorów.

Europa-park jest lepszy niż Disneyland, a jestem z Kalifornii!

- słychać głosy również zza oceanu.

Park robi furorę mnogością przeróżnych atrakcji. Znajdziemy tam wszystko - 13 rollercoasterów, dziesiątki zjeżdżalni wodnych i najróżniejszych huśtawek oraz urokliwe restauracje i kawiarnie. Choć wydawać by się mogło, że takie miejsca są jedynie dla dzieci, można łatwo stwierdzić, że jeszcze lepiej bawią się tam dorośli. Niektóre atrakcje wymagają konkretnego wzrostu i przede wszystkim odwagi. Warto wybrać się tam na weekend ze znajomymi lub z rodziną. Emocje gwarantowane!

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Więcej o: