Dowiedzieli się, że muszą zapłacić za bilet dziecka. Zostawili je na lotnisku. "Nie mogliśmy uwierzyć"

Na lotnisku w Tel Awiwie doszło do szokującej sytuacji. Belgijscy rodzice postanowili porzucić swoje dziecko przy stanowisku odprawy i sami udali się w stronę samolotu Ryanaira. A wszystko przez to, że... linia lotnicza poprosiła ich o uiszczenie dodatkowej opłaty za podróż z pociechą.

Dwoje rodziców z belgijskimi paszportami i małym dzieckiem miało odbyć lot z portu lotniczego w Tel Awiwie do Brukseli we wtorek, 31 stycznia. Jak donosi "The Times of Israel" para przybyła spóźniona na lotnisko i od razu skierowała się na stanowisko odprawy. Tam jednak otrzymali informację, która wprawiła ich w osłupienie. 

Zobacz wideo Kiedy przysługuje nam zwrot kosztów, a kiedy odszkodowanie od przewoźnika? Ekspertka wyjaśnia

Zostawili dziecko na lotnisku

Na miejscu okazało się, że rodzice nie zakupili biletu dla dziecka, więc pracownicy Ryanaira poinformowali ich o konieczności uiszczenia opłaty. Jednak para odmówiła zakupienia biletu i udała się w stronę punktu kontroli bezpieczeństwa... zostawiając malucha w nosidełku przy stanowisku odprawy. Personel lotniska zaalarmował policję i ochronę lotniska, a rodzice zostali zatrzymani na przesłuchanie. 

Pasażerka urodziła na pokładzie samolotu.Wylądowali z dodatkowym pasażerem na pokładzie. Kobieta urodziła w samolocie

Wszyscy pracownicy byli w szoku. Nigdy nie widzieliśmy czegoś takiego. Nie mogliśmy uwierzyć w to, co widzieliśmy

- poinformowali pracownicy Ryanaira cytowani przez "The Times of Israel".

Podróżowanie z dzieckiem

W przypadku irlandzkiego przewoźnika podróż z pociechą do 23. miesiąca jest objęta stałą opłatą w wysokości 25 euro (około 120 zł). Jednak wówczas dzieci nie otrzymują osobnego siedzenia, a muszą podróżować na kolanach opiekunów. Po ukończeniu 23 miesięcy rodzice muszą zarezerwować i opłacić osobne miejsce.

Poprosiła o zamianę miejsc w samolocie, ale takiej odpowiedzi się nie spodziewała.Chciała zamienić się miejscami w samolocie. Do akcji wkroczyła tiktokerka

Jeżeli pasażerowie nie chcą podróżować z maluchem na kolanach, mogą zabrać ze sobą fotelik samochodowy zawierający 5-punktowe szelki bezpieczeństwa. W tym przypadku należy jednak wykupić osobne miejsce. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: