Te miasteczka zainspirowały twórców bajek Disneya. "Czujesz się tu jak w innym świecie"

Nie bez powodu Riquewihr i Ribeauvillé zostały okrzyknięte perłami Alzacji. Zatopione w blasku słońca winnice, stare domy z muru pruskiego i wąskie uliczki to niemal wszystko, czego potrzeba do zbudowania wyjątkowej aury wokół danego miejsca. Miasteczka te oferują jednak dla turystów znacznie więcej.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Dwa sąsiadujące ze sobą francuskie miasteczka przywołują na myśl bajkowe kadry - nie bez powodu. Mówi się, że stały się one inspiracją dla domu Belle w animacji Disneya "Piękna i Bestia". Ponadto okrzyknięto je mianem jednych z najbardziej malowniczych wiosek Alzacji - czytamy na stronie polacyzagranica.eu

Wehikuł czasu 

Można powiedzieć, że Ribeauvillé jest swoistym wehikułem czasu i jednym z najstarszych średniowiecznych miasteczek Alzacji. Na każdym kroku da się odczuć atmosferę dawnych epok, co znacznie ułatwiają barwne festiwale oraz letnie obchody święta średniowiecza. Nie brakuje tu również innych atrakcji dla turystów. 

Na wzgórzu w Ribeauvillé wznoszą się trzy średniowieczne zamki, z których jeden jest całkowicie zachowany w swojej pierwotnej formie

- podaje paris10.pl. Z jego szczytu można podziwiać zniewalający widok na wioskę i okoliczne winnice. Warto również zobaczyć główną ulicę La Grand’Rue, bramę miasta Porte des Bouchers z XIII wieku oraz przejść się szlakiem spacerowym Les Châteaux des Ribeauvillé. 

 
 

OFERTY AVANTI 24.PL: Po więcej modowych inspiracji zapraszamy na Avanti24.pl

Cisza, spokój

Z kolei Riquewihr jest idealną propozycją dla miłośników natury i krajobrazów pełnych soczystej zieleni. Miasteczko słynie przede wszystkim z doskonałych win i rozległych winnic w najbliższej okolicy. Zamieszkuje je około 1200 mieszkańców.

- Wygląda jak malowana pędzlem artysty za sprawą kolorowych i ukwieconych domów z muru pruskiego - czytamy na stronie polacyzagranica.eu. Ponadto Riquewihr znajduje się na trzecim miejscu pod względem liczby zachowanych domów uznanych za dziedzictwo narodowe Alzacji. Życie mieszkańców również nie zmieniło się znacznie od czasów średniowiecza; codzienność obraca się bowiem głównie wokół przemysłu winiarskiego. Wszystko to sprawia, że klimat tego miejsca staje się niepowtarzalny, o czym wspominają internauci na Twitterze:

Niezwykłe miejsce
Czujesz się tu jak w innym świecie

- komentują.

OFERTY AVANTI24.PL: Wełniane klasyki, które chcemy mieć w szafie do końca świata! Kremowy sweter ma świetny skład i ponadczasowy klimat

Źródła: polacyzagranica.eu, paris10.pl

Więcej o: