Długie weekendy w 2023 roku. Kiedy możemy liczyć na dodatkowe dni wolne? Zaplanuj urlop [KALENDARZ]

Długie weekendy w 2023 roku to coś, na co zawsze czekamy z niecierpliwością. Możliwość wypoczynku jest bezcenna. Zwłaszcza kiedy w grę wchodzą dodatkowe dni wolne i nie musimy brać urlopu. Kiedy najbliższy długi weekend? Sprawdzamy kalendarz.
Zobacz wideo Dlaczego Iga Świątek nie miażdży tak jak przed Roland Garros? Powtarzała tylko: kilka dni wolnego

Dni ustawowo wolne od pracy są zawsze wyczekiwane. Szczególnie kiedy jest szansa na długi weekend. Dlatego analizujemy kalendarz na 2023 rok i sprawdzamy, kiedy czeka nas nieco więcej odpoczynku. Warto zapisać te daty, aby zaplanować z wyprzedzeniem różne wiosenne i letnie podróże.

Hiszpania, zamek - zdjęcie ilustracyjneBajkowe zamki wystawione na sprzedaż. Tańsze niż mieszkanie w Polsce?

Dni wolne od pracy i szkoły. Kiedy długi weekend?

Za nami już jeden długi weekend, a mianowicie 6 stycznia, czyli Święto Trzech Króli, które w tym roku wypadało w piątek. Mamy dobrą wiadomość. Już niebawem kolejna możliwość odpoczynku.

W kwietniu obchodzimy Święta Wielkiej Nocy, inaczej po prostu Wielkanoc. Zgodnie z kalendarzem ich termin wypada 9 kwietnia, czyli w niedzielę, drugi dzień świąt jak zawsze, poniedziałek, który także będzie dniem wolnym od szkoły i pracy.

Kolejna okazja do odpoczynku to oczywiście majówka. Dni wolne to 1 maja i 3 maja, czyli poniedziałek i środa, jednak jeżeli zdecydujemy się wziąć zaledwie jeden dzień urlopu i wykorzystamy go w 2 maja, czyli we wtorek, to mamy szansę na wyjątkowo długi weekend.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zamek św. AniołaTen zamek jest prawdziwą perłą Rzymu. Dawniej był więzieniem papieży

Dni ustawowo wolne w 2023 roku, czyli kiedy szansa na długi weekend

Ponowna szansa na wydłużony odpoczynek to Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. W 2023 roku ten dzień wypada w czwartek, 8 czerwca. Zatem po raz kolejny wystarczy, że wykorzystamy jeden dzień urlopu - w piątek, 9 czerwca, by cieszyć się długim weekendem.

Planując wakacje, możemy także wziąć pod uwagę sierpień. Święto Wojska Polskiego oraz Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny obchodzimy 15 sierpnia, a w tym roku ten dzień wypada we wtorek. Później będziemy musieli nieco poczekać, ponieważ kolejne dni ustawowo wolne to:

  • 1 listopada (środa) - Dzień Wszystkich Świętych,
  • 11 listopada (sobota) - Święto Niepodległości,
  • 25 grudnia (poniedziałek) - Boże Narodzenie, 
  • 26 grudnia (wrotek) - drugi dzień świąt Bożego Narodzenia.
Więcej o: