Dni ustawowo wolne od pracy są zawsze wyczekiwane. Szczególnie kiedy jest szansa na długi weekend. Dlatego analizujemy kalendarz na 2023 rok i sprawdzamy, kiedy czeka nas nieco więcej odpoczynku. Warto zapisać te daty, aby zaplanować z wyprzedzeniem różne wiosenne i letnie podróże.
Za nami już jeden długi weekend, a mianowicie 6 stycznia, czyli Święto Trzech Króli, które w tym roku wypadało w piątek. Mamy dobrą wiadomość. Już niebawem kolejna możliwość odpoczynku.
W kwietniu obchodzimy Święta Wielkiej Nocy, inaczej po prostu Wielkanoc. Zgodnie z kalendarzem ich termin wypada 9 kwietnia, czyli w niedzielę, drugi dzień świąt jak zawsze, poniedziałek, który także będzie dniem wolnym od szkoły i pracy.
Kolejna okazja do odpoczynku to oczywiście majówka. Dni wolne to 1 maja i 3 maja, czyli poniedziałek i środa, jednak jeżeli zdecydujemy się wziąć zaledwie jeden dzień urlopu i wykorzystamy go w 2 maja, czyli we wtorek, to mamy szansę na wyjątkowo długi weekend.
Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl
Ponowna szansa na wydłużony odpoczynek to Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. W 2023 roku ten dzień wypada w czwartek, 8 czerwca. Zatem po raz kolejny wystarczy, że wykorzystamy jeden dzień urlopu - w piątek, 9 czerwca, by cieszyć się długim weekendem.
Planując wakacje, możemy także wziąć pod uwagę sierpień. Święto Wojska Polskiego oraz Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny obchodzimy 15 sierpnia, a w tym roku ten dzień wypada we wtorek. Później będziemy musieli nieco poczekać, ponieważ kolejne dni ustawowo wolne to: