Te kraje szykują 60 tys. darmowych biletów. Nic tylko "wsiąść do pociągu byle jakiego"

"Wsiąść do pociągu byle jakiego" - śpiewała Maryla Rodowicz. Pomysł ten wydaje się całkiem sensowny; zwłaszcza gdy ministrowie transportu Niemiec i Francji zapowiedzieli, że do osób poniżej 27. roku życia trafi pula 60 000 bezpłatnych biletów kolejowych - podaje "National Geographic". Głównym celem tego przedsięwzięcia jest rozwój turystyki.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Do rezygnacji z samolotów na rzecz pociągów skłania nie tylko troska o środowisko - dbają o to również przewoźnicy, oferujący różnorodne promocje i okazje. W ostatnich miesiącach pojawiły się również nowe trasy między stolicami, przykładowo: Brukselę i Berlin połączy tzw. Good Night Train, zatrzymujący się po drodze w Amsterdamie i Rotterdamie. To jednak nie koniec dobrych wieści dla miłośników kolei. 

Światełko w tunelu

Wydaje się, że z roku na rok liczba połączeń kolejowych stale rośnie, co nie zmienia faktu, że w wielu państwach europejskich bilety na przejazd pociągiem wciąż są stosunkowo drogie. Ostatnimi czasy odczuli to pasażerowie korzystający z usług PKP Intercity - przewoźnik zdecydował się bowiem na wprowadzenie zauważalnej podwyżki cen biletów. Ku pokrzepieniu serc pasażerów - światełkiem w tunelu drożyzny są jeszcze promocje i ulgi.

"Młodości! Ty nad poziomy wylatuj"

Latem 2022 roku w Niemczech pojawiła się oferta biletu miesięcznego za jedynie 9 euro - a zatem w cenie ok. 42 złotych można było zwiedzić cały kraj (wybierając pociągi regionalne). Mimo że od tegorocznych wakacji dzieli nas jeszcze kilka miesięcy, niemieckie i francuskie koleje zapowiadają kolejne ulgi - tym razem dla młodych podróżnych. - Ministrowie transportu obu krajów, Clément Beaune i Volker Wissing, zapowiedzieli, że do osób poniżej 27. roku życia trafi pula 60 000 bezpłatnych biletów kolejowych - informuje "National Geographic". 

Zobacz wideo Nocne połączenia kolejowe w Europie? Ekspert: Alternatywa dla samolotu

Odrobina cierpliwości

Jak donoszą francuskie media, podróżni zainteresowani zdobyciem darmowego biletu będą musieli wziąć udział w loterii. Na razie jednak nie podano szczegółowych informacji, a Beaune i Wissing wyjaśnili, że wszelkie zalecenia i warunki "zostaną określone wkrótce". Wiadomo jednak, że inicjatywa ma finansowe poparcie u krajowych linii kolejowych Deutsche Bahn i SNCF.

OFERTY AVANTI24.PL: Bieliźniane hity 2023, które podkreślą kształty i dodadzą pewności siebie. Koronka rządzi!

Źródło: National Geographic

Więcej o: