Osiem nawet sześciometrowych węży zostało uduszonych. Policja poszukuje właściciela

Na leśnej drodze w Tarnowie Podgórnym znaleziono osiem martwych węży. Z ustaleń policji wynika, że zostały uduszone. Trwają poszukiwania sprawcy.

Mł. asp. Marta Mróz poinformowała, że znalezione osobniki miały od trzech do sześciu metrów długości. Sprawą zajmują się policjanci z Tarnowa Podgórnego.

Z ustaleń biegłych wynika, że węże zostały uduszone. Śledczy poszukują ich właściciela, hodowcy lub osoby, która miałaby istotne informacje mogące pomóc funkcjonariuszom w ustaleniu jego tożsamości.

- Po przeprowadzeniu oględzin miejsca znalezienia zwierząt oraz wykonaniu sekcji przez biegłego lekarza weterynarii ustalono, że były to węże dusiciele - pyton oraz boa, mające od trzech do sześciu metrów długości. Znajdowały się w różnym stadium rozkładu - relacjonuje asp. Marta Mróz.

Na przerażające znalezisko natknął się ok. trzy tygodnie temu spacerowicz. Mł. asp. Marta Mróz poinformowała, że zwierzęta były schowane w czarnym worku i zakopane w ziemi.

Policja apeluje o pomoc w znalezieniu właściciela

Sprawcy za uśmiercenie gadów może grozić nawet do trzech lat więzienia. Postępowanie w sprawie toczy się w związku z naruszeniem przepisów Ustawy o ochronie zwierząt.

Policja w Tarnowie Podgórnym, która prowadzi dochodzenie, prosi o kontakt wszystkie osoby, które mają informacje dotyczące właściciela węży, hodowcy lub mogą pomóc w ustaleniu jego tożsamości.  Można je przekazać pod numerami: 47 77 148 62 (prowadzący sprawę), 47 77 148 60 lub 112.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Poznaniu 

Więcej o: