Najbardziej romantyczne i zachwycające miejsca w Polsce. Dowiedz się, gdzie spędzić walentynki 2023

Nieubłaganie zbliża się Dzień Zakochanych. Dla niektórych to zwykły dzień w kalendarzu, dla innych istny festiwal miłości i uczuć udekorowany płatkami róż i tuzinami pralinek. Warto z tej okazji zabrać swoją drugą połówkę w romantyczną podróż. Dziś pokażemy gdzie spędzić walentynki w Polsce.

Walentynki to doskonała okazja do świętowania miłości. Choć relacje z bliskimi należy pielęgnować cały rok, warto w ten wyjątkowy dzień umilić partnerską codzienność. Chyba każdy lubi wyjazdy i krótkie urlopy od codziennych obowiązków. Z tej okazji warto wybrać się w krótką podróż do najbardziej romantycznych miejsc Polski. Tam można spędzić walentynki w urokliwym otoczeniu.

Gdzie spędzić walentynki w Polsce? Poznaj pięć romantycznych miejsc

Choć w Polsce pięknych i zachwycających miejsc nie brakuje, wybraliśmy pięć idealnie nadających się na walentynkowy wyjazd czy spacer.  

Wrocławskie Wroclove

Dolny Śląsk to niewątpliwie jedna z najładniejszych części Polski, a jego stolica, Wrocław, zachęca do odwiedzin turystów z całej Europy. Urokliwe kamienice, mnogość mostów nad Odrą i przytulne kawiarnie nie pozostawiają wątpliwości, że miasto to jest niezwykle romantyczne. Nie bez powodu przyjęła się nazwa WrocLOVE a na jej cześć powstał nawet wrocławski krasnal Wroclovek. Na wycieczkę z ukochaną osobą warto wybrać się na Most Tumski, gdzie na znak wiecznej miłości zakochani zapinają kłódki ze swoimi inicjałami.

 

Walentynki w uzdrowisku

Jeśli marzy wam się wypoczynek w spokoju i ciszy wiemy, gdzie spędzić walentynki z dala od hałasu i szalonych imprez. Warto wybrać się do ulubionego uzdrowiska i czas wykorzystać na zdrowotne zabiegi czy kąpiele w basenach termalnych. Taki urlop zregeneruje siły i naładuje nasze baterie na resztę zimy.

Walentynki w uzdrowiskuWalentynki w uzdrowisku Fot. Patryk Ogorzałek / Agencja Wyborcza.pl

Zobacz wideo Agnieszka Grzelak o pierwszych walentynkach ze swoim chłopakiem i o tym, jak się do siebie zwracają

Chełmno - polska stolica miłości

Co roku w tym niepozornym mieście organizowane są chełmińskie walentynki. Obchody święta zakochanych rozpoczynają się w tym roku 11 lutego. Świętowaniu towarzyszyć będą koncerty oraz przepiękny jarmark walentynkowy. Jest to również doskonała okazja, by spróbować lokalnych i tradycyjnych specjałów oraz skosztować słynnych bułeczek walentynkowych.

 

Bajkowy pałac w Mosznej

Ta zabytkowa rezydencja położona w województwie opolskim to doskonały punkt wycieczki po okolicy. Jest to prawdopodobnie najpiękniejszy zamek w Polsce, a zawdzięcza to swojej niepowtarzalnej architekturze. Na spacer i zwiedzanie warto zarezerwować sobie kilka godzin. Obecnie w środku znajduje się hotel oraz restauracja, z której mogą korzystać również turyści spoza hotelu. Ciepła kawa i herbata po całodniowej wycieczce będą doskonałym pomysłem.

Piękny pałac w MosznejPiękny pałac w Mosznej Fot. Grzegorz Celejewski / Agencja Wyborcza.pl / Agencja Wyborcza.pl

Romantyczny park Arkadia w Nieborowie

Godzinę drogi od Łodzi znajduje się niezwykle romantyczny i prawdopodobnie najpiękniejszy park na Ziemi Łódzkiej. Położony nad wodą park zachowany jest w duchu ogrodów angielskich, dookoła ścieżek widnieją klasycystyczne budowle, a wszystko to spójnie współgra z naturą. To idealne miejsce na wycieczkę dla zakochanych, ale również do wyznania miłości, a nawet zorganizowania oświadczyn.

 

Więcej artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: