Tragedia na Malediwach. 52-letni turysta z Polski nie żyje. Podano makabryczne szczegóły

Na Malediwach doszło do tragicznego wypadku. Turysta z Polski podczas nurkowania został potrącony przez łódkę. Zginął na miejscu.

O tragicznym zdarzeniu poinformowały lokalne media. 52-letni turysta z Polski nurkował w okolicy wyspy Thulusdhoo na atolu Kaafu, na Malediwach. To popularne miejsce do nurkowania wśród turystów. Jak przekazał przedstawiciel władz Thulusdhoo, Aslam Moosa, Polak wypłynął poza wyznaczony obszar.

– Policja przekazała nam, że turysta znajdował się poza wyznaczonym miejscem do nurkowania – przekazał malediwskiemu portalowi sun.mv.

Rzecznik policji poinformował, że zdarzenie zostało zgłoszone władzom około godziny 11:10. Gdy mężczyzna został przewieziony do miejscowego ośrodka zdrowia już nie żył.

Lokalne media informują o szczegółach zdarzenia. Okazało się, że Polak nie tylko został potrącony przez łódkę. Wpadł pod śrubę silnika, która znacznie uszkodziła jego ciało. Portal sun.mv zdradza, że w wyniku wypadku turysta został znaleziony m.in. z odciętą ręką. Miał też spore obrażenia wewnętrzne. Prowadzone jest śledztwo w tej sprawie.

Najchętniej wybierane przez turystów miejsce na świecie

Malediwy to około 1200 niewielkich, prawdziwie rajskich wysp położonych na Oceanie Indyjskim. Wspaniała pogoda, rafy koralowe oraz przejrzysta woda sprawiają, że Malediwy są jednym z najchętniej wybieranych przez turystów miejsc na świecie. Niestety szacuje się, że ze względu na stale podnoszący się poziom oceanów Malediwy znikną z powierzchni naszej planety do 2100 roku.

Zwiedzanie najlepiej rozpocząć w stolicy - Male. Zajmujące niewielką powierzchnię (5,8 km kw.) miasteczko bez problemu można obejść w kilka godzin. Znajdują się tam między innymi centra handlowe, supermarkety, siedziba władz czy szpital. W ulokowanym w centrum stolicy Muzeum Narodowym znajdziemy przedmioty związane z historią tego kraju, takie jak królewskie meble, zbroje, uroczyste szaty oraz rozmaite artefakty. Warto również zajrzeć do Narodowej Galerii Sztuki Male czy meczetu Hukuru Miskiiy.

Podczas zwiedzania, szczególnie miejsc publicznych pamiętajmy o skromnym, zakrywających ciało ubiorze. Ze względu na panującą cały rok wysoką temperaturę, w trakcie wędrówki najlepiej sprawdzą się ubrania wykonane z naturalnych, przewiewnych tkanin.

Źródło: RMF FM

Więcej o: