Żółty śnieg pod drzewami? To nie jest to, co myślisz. Leśnicy ostrzegają

Pani Joanna podczas rodzinnego spaceru dostrzegła żółte plamy na śniegu. "Debatowaliśmy, że to pewnie z drzewa, a tu dziś dokładnie wytłumaczone zjawisko" - pisze w komentarzu. I właśnie ten problem postanowili poruszyć w mediach społecznościowych pracownicy Lasów Państwowych.

"Wszyscy wiemy, co oznacza żółty śnieg... No właśnie, na pewno wiemy?" - piszą w mediach społecznościowych leśnicy.

Cepr odkrywa Zakopane. Jak 'lud na pół dziki, chytry i chciwy' rozkochał w sobie PolakówCeper odkrywa Zakopane. Jak "lud na pół dziki" rozkochał w sobie Polaków

Skąd ten kolor? Leśnicy tłumaczą

"Śnieg pozwala nam odkryć wiele tajemnic lasu. Gdy zalega na jego dnie, w niektórych miejscach, po deszczu lub w trakcie odwilży, z łatwością dostrzeżemy żółte plamy. I choć instynktownie się żółtego śniegu wystrzegamy, to w tym przypadku jest to zjawisko zupełnie naturalne" – czytamy dalej.

Pracownicy tłumaczą, że za żółty śnieg odpowiadają w tym przypadku martwe gałęzie drzewa. Woda wypłukuje z nich garbniki, czyli taniny. Te z kolei barwią śnieg na żółto-brązowy kolor.

"Ale przed jedzeniem tego rodzaju śniegu również przestrzegamy. Taniny wykazują właściwości toksyczne" - podkreślili leśnicy we wpisie.

W tym dalekim kraju mówi się nie tylko po polsku. Został uznany za język urzędowyW tym dalekim kraju mówi się po polsku. Został uznany za język urzędowy

Dobrze, że jesteście

"Ostatnio właśnie się zastanawiałam, dlaczego pod niektórymi drzewami jest tak żółto-pomarańczowo. Dziękuję. Od Was zawsze człowiek czegoś nowego się dowie" - komentuje jedna z internautek. 

Źródło: Lasy Państwowe / Facebook 

Więcej o: