Wyspa miłości została wystawiona na sprzedaż. Tyle kosztuje ląd w kształcie serca

Wyspa Zakochanych, czyli Galesnjak, została wystawiona na sprzedaż. Ląd w kształcie serca znajduje się na ziemi chorwackiej pomiędzy wyspą Pasman i miastem Turanj. Jednak, aby móc pozwolić sobie na tak niecodzienny wydatek, trzeba mieć gruby portfel.
Zobacz wideo Borneo. Odwiedź tę wyspę, zanim będzie za późno

Słynna na cały świat chorwacka wyspa w kształcie serca już niedługo może zyskać nowych właścicieli. Wszystko za sprawą faktu, iż na sprzedaż wystawiono aż 30 000 metrów kwadratowych niezwykłego lądu. Jak informują lokalne media, cena robi wrażenie.

Wyspa w kształcie serca wystawiona na sprzedaż. Ile zapłaci nowy właściciel?

Powierzchnia całkowita wyspy wynosi 142 000 metrów kwadratowych. Zatem sprzedaży podlega zaledwie część, czyli trzy hektary wyspy Galesnjak. Ile kosztuje ten kawałek ziemi? 

Jak czytamy na stronie zadarski.slobodnadalmacija.hr, wskazana powierzchnia została wyceniona na 10 mln euro, czyli 300 euro za metr kwadratowy. W przeliczeniu na polską walutę kwota wyniesie około 47 mln złotych. Choć grunty wystawione na sprzedaż zostały wysoko wycenione, to jednak pojawiają się chętne osoby.

Zgadza się, trzy hektary wyspy zostały wystawione na sprzedaż. Zainteresowanie jest na razie stosunkowo duże, a największe zainteresowanie wykazały niektóre fundusze inwestycyjne

- potwierdził Silvestro Kardum, przedstawiciel sprzedających działki na wyspie.

W dalszej części rozmowy dotyczącej sprzedaży chorwackiej wyspy dowiadujemy się, że właściciele nie korzystają z pomocy profesjonalnej agencji nieruchomości. Zdecydowali się na pomoc Silvestro Kardum. Grunty, które szukają nowego właściciela to tak naprawdę cztery połączone ze sobą działki różnych właścicieli.

Na tej ziemi rosną drzewa makii, a kiedyś były tam drzewa oliwne. Wszystkie dokumenty własności są w porządku, a właściciele są zarejestrowani. Właściciele pochodzą z Mrljan na wyspie Pašman. Właściciele reszty wyspy nie byli zainteresowani sprzedażą

- dodaje przedstawiciel, który przejął pieczę nad procesem sprzedaży.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Chorwacka wyspa miłości wystawiona na sprzedaż. Była tam Beyonce i Jay Z

Nowi właściciele będą mogli cieszyć się nie tylko niesamowitymi widokami. Przede wszystkim mają szansę uciec od wyjątkowo zatłoczonych miejsc pełnych turystów. Lokalne media kilka lat temu pisały o tym, że to właśnie tu spędzała swoje 39 urodziny Beyonce w towarzystwie męża, Jay Z. Zakochani udali się tam po kilkudniowym rejsie swoim luksusowym jachtem, aby cieszyć się ciszą i intymnością.

Możesz zrobić coś naprawdę wyjątkowego z tą posiadłością, zwłaszcza gdy masz gości z jachtami takimi jak Beyonce i Jay Z, Jeff Bezos, Michael Jordan itp.

- komentuje Silvestro Kardum.

W końcu kto, by nie chciał odwiedzić jedynej morskiej wyspy na świecie, naturalnie uformowanej w kształcie serca

- podsumowuje.

Więcej o: