Chciał skorzystać z toalety w pociągu i zaniemówił. To, co zobaczył, przekracza ludzkie pojęcie

Jazda pociągami dalekobieżnymi to dla niektórych prawdziwa udręka. Wiele godzin spędzonych w jednym miejscu, tłok czy nieodpowiednia temperatura to tylko niektóre kwestie przyprawiające o ból głowy przeciwników tego środka transportu. Jednak trzeba przyznać, że można szybko zapomnieć o tych problemach, oglądając nagranie jednego z pasażerów z Finlandii...

Podróżowanie koleją ma z pewnością wiele zalet, jednak w ostatnim czasie coraz głośniej robi się o jej przeciwnikach. W środę, 25 stycznia informowaliśmy o niezadowolonych pasażerach PKP Intercity. Ich zdaniem w pociągach nie da się wytrzymać, ponieważ przewoźnik oszczędza na ogrzewaniu. Niska temperatura sprawia, że nerwowo pocierają dłonie, nie zdejmują czapek i przykrywają się kurtkami. Okazuje się jednak, że nie tylko w polskich kolejach powiewa chłodem.  

Zobacz wideo Czy po podwyżkach cen biletów taniej podróżuje się pociągiem, czy samochodem?

Pokazał, co znalazł w toalecie w pociągu

Jeden z użytkowników TikToka posługujący się pseudonimem "neomoderneis" opublikował kilka dni temu nagranie, które zszokowało internautów. Podczas podróży jednym z fińskich pociągów, wybrał się do toalety, jednak nie spodziewał się tego, co tam zastanie. Mianowicie deska klozetowa była niemal całkowicie zamarźnięta i pokryta śniegiem. Autor opatrzył nagranie piosenką z "Krainy Lodu", która nadała sytuacji nieco żartobliwego wydźwięku. Jednak jak można się domyślić, pasażerom chcącym skorzystać z toalety w fińskiej kolei wcale nie było do śmiechu. 

Pociąg niczym z "Krainy Lodu". Wideo stało się hitem

Nagranie trafiło już do ponad 920 tys. użytkowników. Wielu z nich zastanawiało się, jak do tego doszło. Inni przyznali, że toalety w ich pociągach wcale nie są takie najgorsze. 

My, Ukraińcy zawsze narzekaliśmy na toalety w naszych pociągach, ale nigdy nie widziałem w nich śniegu

- czytamy pod wideo. 

Nie brakowało także komentarzy Polaków nawiązujących do słynnej wypowiedzi byłej minister infrastruktury i rozwoju Elżbiety Bieńkowskiej. 

Sorry, taki mamy klimat. No niestety

- mówiła w 2014 roku, podsumowując sytuację związaną z opóźnieniami pociągów. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: