Polskie miasto walczy o prestiżowy tytuł. Konkuruje m.in. z Atenami, Wiedniem i Londynem

Wyścig o tytuł najlepszego kierunku turystycznego 2023 roku już trwa. Które miasto zastąpi ubiegłoroczną triumfatorkę - Lublanę? O tym zadecydują internauci, którzy mogą oddawać głosy na swoich faworytów do 10 lutego. A mamy na kogo głosować, bo o zwycięstwo w konkursie walczy również nasza stolica.

European Best Destination to prestiżowy plebiscyt, który co roku wyłania najlepsze europejskie miasta pod względem podróżniczym. O zwycięzcy tegorocznej, już 14. edycji, zadecydują internauci z całego świata. Swoich faworytów można wspierać od 20 stycznia do 10 lutego 2023 roku.

Zobacz wideo Czy po podwyżkach cen biletów taniej podróżuje się pociągiem, czy samochodem?

Warszawa walczy o prestiżowy tytuł

O tytuł najlepszego kierunku turystycznego 2023 roku walczy 20 europejskich miast, takich jak Wiedeń, Praga czy Londyn. Wśród nich znalazła się także Warszawa. Aby wesprzeć polskie miasto, należy wejść na stronę www.glosujnawarszawe.pl, a następnie odnaleźć je na liście. Do oddania głosu nie jest potrzebna rejestracja, wystarczy jedynie kilka sekund i dostęp do urządzenia z internetem. Każda osoba może zagłosować w plebiscycie raz dziennie aż do 10 lutego. 

Z kim musi zmierzyć się Warszawa? O zwycięstwo w 14. edycji konkursu walczą również: 

 1. Mannheim (Niemcy),
 2. Essen (Niemcy),
 3. Kopenhaga (Dania),
 4. Ateny (Grecja),
 5. Milos (Grecja),
 6. Rodos (Grecja),
 7. Londyn (Wielka Brytania),
 8. Praga (Czechy),
 9. Faial (Portugalia),
 10. Porto Santo (Portugalia),
 11. Tossa de Mar (Hiszpania),
 12. Toledo (Hiszpania),
 13. Soller (Hiszpania),
 14. Veszprem (Węgry),
 15. Wiedeń (Austria),
 16. Cittadella (Włochy),
 17. Ascona-Locarno (Szwajcaria),
 18. Grenoble Aples (Francja),
 19. Delft (Holandia).

European Best Destination 2022

W ubiegłym roku tytuł European Best Destination powędrował do stolicy Słowenii - Lublany. Podróżnicy z całego świata docenili jej tereny zielone, swobodną atmosferę, liczne atrakcje, a także dostęp do kultury i sztuki. Wśród wyróżnionych miast znalazła się również hiszpańska Marbella, francuskie Amiens czy bułgarski Płowdiw. Czy w tym roku wśród najlepszych kierunków turystycznych znajdzie się również Warszawa? To okaże się już wkrótce.  

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: