Polacy płacą za bilet dużo więcej niż Czesi. W tym samym pociągu, na tej samej trasie

Odkrycie kolejnych kolejowych absurdów nie wymaga nawet wyjścia z domu i czekania na peronie. Wystarczy krótka wizyta na stronie internetowej PKP Intercity - szczególnie w zakładce "cennik". Dowiemy się na przykład, że bilet na tej samej trasie i w tym samym pociągu może być nawet czterokrotnie tańszy - jeśli skorzystamy z wyszukiwarki na czeskiej stronie internetowej.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak podaje RMF FM, bilet na pociąg PKP Intercity z Rybnika do czeskiego Bohumina kosztuje dokładnie 94 złote 33 grosze. Za przejazd w drugą stronę trzeba zapłacić 125 koron czeskich: to niespełna 25 złotych

Cenowy rebus

- Różnica w cenie biletu wynika z tego, że każdy przewoźnik ma swój system sprzedaży biletów. Można wejść zarówno w jeden, jak i drugi system internetowy, sprawdzając oferty - mówi Agnieszka Urbańska z biura prasowego PKP Intercity w rozmowie z RMF FM. A zatem wiemy już, że korzystanie z wyszukiwarek połączeń na czeskich stronach internetowych może umożliwić zakup tańszego biletu. Wciąż nie wiadomo jednak, dlaczego polskie bilety na ten sam pociąg są droższe.

Drogo, drożej

Na ten moment pytanie skierowane do rzecznika prasowego PKP Intercity pozostaje bez odpowiedzi ze względu na urlop wypoczynkowy, z którego wróci dopiero w lutym. Z kolei reporter RMF FM został odesłany do komunikatu o wysokich cenach prądu. Agnieszka Serbeńska z PKP Intercity tłumaczyła również: - Jesteśmy przewoźnikiem dalekobieżnym. To nie jest oferta dla przejazdów lokalnych, regionalnych. 

Najważniejszy jest plan

Po ostatnich podwyżkach cen biletów w PKP Intercity większość pasażerów poszukuje jakichkolwiek możliwości cięcia kosztów. W Polsce zdarza się zdobyć jeszcze tańsze bilety za sprawą różnych ofert promocyjnych. Trzeba się jednak spieszyć, zwłaszcza z zakupem biletów do czeskiego Bohumina. - W internetowym systemie sprzedaży biletów eIC bilety można zakupić z oferty SuperPromo International. W jej ramach udostępniamy bilety w 5 szczeblach cenowych, po wyczerpaniu jednego szczebla cenowego system automatycznie sprzedaje bilety z kolejnego - droższego - informują przedstawiciele PKP Intercity w rozmowie z RMF FM. 

Źródło: RMF FM

Więcej o: