To dzikie zwierzę odpoczywało na plaży w województwie zachodniopomorskim. Kobieta udostępniła nagranie

Po plaży nad jeziorem Komorze spacerował piękny ryś. To niecodzienny widok, jednak jego obecność udało uchwycić się na nagraniu. Zwierzę spłoszył odgłos silnika nadjeżdżającego samochodu. Jak wyglądało spotkanie z dzikim kotem? I skąd się tam wziął?
Zobacz wideo Beskid Żywiecki. Małe rysie z matką uchwycone na fotopułapce. Naukowcy: To ewenement

Ryś to przepiękny dziki kot, którego spotkać można nie tylko w europejskich lasach, ale także w Azji czy Ameryce Północnej. Jednak spotkanie z nim oko w oko jest rzadko spotykanym zjawiskiem. Udało się to pewnej kobiecie.

Nagrała rysia, który spacerował po plaży

Niewielka wieś Komorze znajdująca się w województwie zachodniopomorskim to także turystyczna miejscowość położona w Drawskim Parku Krajobrazowym. W jego kompleksie możemy podziwiać także jezioro o tej samej nazwie co miejscowość.

Pewna kobieta, która była w okolicy nagle spostrzegła spore zwierze. Zrobiła kilka zdjęć, a kiedy pojechała samochodem w jego kierunku, ryś zerwał się do ucieczki. Na szczęście udało się zarejestrować to niecodzienne spotkanie. Pani Ania postanowiła podzielić się tym wyjątkowym momentem, zamieszczając nagranie w mediach społecznościowych.

Nagrała spacerującego rysia. Internauci są zachwyceni 

Poza samym nagraniem kobieta udostępniła także kilka zdjęć. Niestety nocne warunki nie pozwalają dostrzec szczegółów. Widać zarysowaną postać dzikiego kota, który odpoczywa na pobliskiej plaży nieopodal jeziora. Pojawiło się nawet kilka komentarzy, a internauci nie ukrywali zachwytu.

Sama autorka przyznaje, że była zaskoczona tym, co zobaczyła i nie mogła uwierzyć, że udało się jej zobaczyć rysia z tak bliskiej odległości.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Drawski Park Krajobrazowy. Miejsce pełne tajemnic

Choć może wydawać się, że obecność rysia wylegującego się na plaży jest dość niecodziennym widokiem, to jednak należy pamiętać, że zwierzę było w swoim naturalnym środowisku. Drawski Park Krajobrazowy ma nieco górski charakter, choć położony jest w województwie zachodniopomorskim. Wszystko za sprawą krajobrazów z Doliną Pięciu Jezior. Spacerując jego szlakami, możemy spotkać wełniankę, czy rosiczkę okrągłolistną.

 

Na terenie parku znajduje się aż siedem rezerwatów oraz dwa w otulinie. W jeziorach żyją sielawy, węgorze i okonie. Wędrując w ciszy, mamy szansę zobaczyć kormorany, czaple, żurawie, a nawet orły czy perkozy. Jak widać na powyższym filmie, parki krajobrazowe mogą skrywać znacznie więcej tajemnic.

 
 
Więcej o: