Nie tylko słońce i plaże. Ten turystyczny raj to idealne miejsce na narty. Bezpośrednie loty z Polski

Wakacje w Turcji kojarzą się zazwyczaj z ciepłym klimatem i ze spędzaniem czasu na plażach. Zimą można odwiedzić ten kraj w zupełnie innym celu. Tureckie ośrodki narciarskie zapraszają na szusowanie po szerokich stokach.

Turcja to bardzo popularny kierunek turystyczny w Polsce, ale nie każdy wie, że można tam jeździć na nartach. Coraz więcej osób decyduje się na urlop w tym kraju ze względu na dobrą pogodę i bezpośrednie połączenia lotnicze z Polski. Gdzie można pojeździć na nartach w Turcji? Do największych ośrodków należą m.in. Erzurum i Kayseri. 

Zobacz wideo Ulewy w Kosowie doprowadziły do powodzi. Setki domów zostało zalanych

W Turcji można szusować na zboczach wygasłego wulkanu

Erciyes Ski Resort to jeden z tureckich ośrodków narciarskich położony niedaleko miasta Kayseri. Znajduje się on na zboczach wygasłego wulkanu. Ten kurort uważany jest za najlepszy i najnowocześniejszy w Turcji. Warto dodać, że są tam trasy narciarskie o zróżnicowanej trudności, o łącznej długości około 100 kilometrów. Znajdujące się tam hotele oferują wypożyczanie sprzętu narciarskiego oraz lekcje w szkółkach narciarskich. Kolejnym bardzo ważnym atutem są bezpośrednie loty z Polski do Kayseri.  

Słońce, śnieg i mnóstwo tras o zróżnicowanym stopniu trudności

Kolejne miejsce godne polecenia to Erzurum, czyli region narciarski, który oferuje idealne warunki do jazdy na nartach przez prawie pół roku kalendarzowego. Stoki są tam dostępne od połowy grudnia do połowy maja. 27 szerokich tras narciarskich zachęca do szusowania. 

Dlaczego warto lecieć do Turcji na narty? Jedną z wielu zalet tego kraju jest doskonały klimat. Zimą przez większość czasu świeci tam słońce, dzięki czemu gwarantowane są fantastyczne widoki w czasie jazdy. Ośrodki narciarskie nie odbiegają jakością od europejskich, np. austriackich, a cena, jaką należy zapłacić za taki pobyt, włączając w nią bilet lotniczy, nie różni się wiele od spędzania czasu na nartach w alpejskich kurortach. 

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o: