Nazywana jest najdziwniejszą górą świata. Idealna dla miłośników przygód i ekstremalnych wrażeń

Góra Roraima to jedna z najsłynniejszych gór w Ameryce Południowej, znajdująca się na granicy Wenezueli, Brazylii i Gujany. Jest to jeden z najstarszych na świecie i jednocześnie jeden z najwyższych punktów w Gujanie. Roraima ma wysokość 2.810 metrów n.p.m. i jest najwyższym szczytem w całym płaskowyżu tepui, który jest charakterystyczny dla tego rejonu.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Góra Roraima jest szczególnie atrakcyjna dla miłośników przyrody i turystyki pieszej. Jej unikatowa geologia i różnorodność roślin i zwierząt stanowią prawdziwe wyzwanie dla każdego, kto chce ją zdobyć. Wokół góry Roraima znajdują się liczne szlaki turystyczne, które prowadzą przez różnego rodzaju krajobrazy, od dżungli po pustynie.

Zobacz wideo Wielki mur w Zakopanem zasłoni góry. Mieszkańcy: Zostaliśmy sami

Skarby na szczycie

Jednym z największych atutów góry Roraima jest jej niezwykła różnorodność flory i fauny. Na jej szczycie można znaleźć unikalne gatunki roślin, takie jak kaktusy i sukulenty, które przystosowały się do trudnych warunków tam panujących. Wokół góry Roraima rozciąga się także obszar chroniony, w którym można spotkać rzadkie gatunki zwierząt, takich jak jaguary i tapiry.

Co ciekawe, szczyt Roraima jest płaski, co jest rzadko spotykane w przypadku gór. Jej kształt jest efektem erozji, która odbywała się przez miliony lat, pozostawiając tylko nieznacznie wyższe występy skalne.

Zobaczenie szczytu Roraimy nie jest jednak takie łatwe

Wspinaczka na górę Roraima jest jednym z największych wyzwań dla miłośników turystyki górskiej. Wymaga ona dobrej kondycji fizycznej oraz odpowiedniego przygotowania. Wyprawa na szczyt może trwać od kilku dni do nawet tygodnia, w zależności od trasy, którą wybierzemy.

Jednak nie tylko dla wspinaczy jest to miejsce atrakcyjne, Roraima jest także popularnym celem dla miłośników trekkingu i ekstremalnych wycieczek. Dla tych, którzy chcą zobaczyć Roraimę z mniejszym wysiłkiem, istnieją również opcje wycieczek z przewodnikiem, które pozwalają na zwiedzanie okolic góry, bez konieczności wspinaczki na sam szczyt.

Więcej o: