Graceland. Elvis mieszkał tam przed laty. Gdzie znajduje się posiadłość i kto ją odziedziczy?

Graceland to nazwa posiadłości, która niegdyś należała do Elvisa Presleya. Artysta zakupił ją za 100 tysięcy dolarów i mieszkał tam od 1957 roku. To właśnie tam dwadzieścia lat później został znaleziony martwy. Miejsce jest otwarte dla turystów. Kto po śmierci Lisy Marie, córki Presleya, będzie nowym właścicielem majątku?
Zobacz wideo Biografie muzyków to łakomy kąsek dla scenarzystów

Graceland - Elvis Presley mieszkał tam 20 lat i tam też zmarł. Neokolonialna posiadłość znajduje się Memphis w stanie Tennessee. Dziś na terenie majątku mieści się muzeum, które jest otwarte dla wszystkich. Jednak nieustannie jest w prywatnych rękach. 

Górale chcą wakacji z podziałem na terminy. Czy takie rozwiązanie poprawi komfort turystów?Górale chcą wakacji z podziałem na terminy. Czy to poprawi komfort turystów?

Posiadłość Elvisa zyska nowego właściciela. Kto przejmie majątek?

Po śmierci króla rock and rolla Graceland odziedziczyła jedyna córka Elvisa i Priscilli Presleyów, Lisa Marie. 12 stycznia 2023 roku kobieta zmarła nagle na skutek zatrzymania akcji serca. W związku z tym smutnym wydarzeniem zaszła konieczność uregulowania kwestii własności słynnej posiadłości. 

Jak informują amerykańskie media nowymi właścicielami Greceland są trzy córki zmarłej Lisy Marie. Jak czytamy na stronie newyorkpost.com majątek z Memphis trafi w ręce 33-letniej Riley i 14-letnich bliźniaczek: Harper i Finley. 

 

Alarm bombowy na pokładzie Ryanaira. Samolot leciał z Katowic do Aten. Pasażerom towarzyszyła eskorta myśliwcówAlarm bombowy na pokładzie Ryanaira. Samolot leciał z Katowic do Aten

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Graceland otwarty dla turystów. Co można zobaczyć w domu Elvisa?

Dla wszystkich miłośników legendy rock and rolla dobrą wiadomością jest fakt, że jego posiadłość jest otwarta dla zwiedzających. Na terenie posiadłości znajduje się The Meditation Gardens. Znajdują się tam groby zmarłych z rodziny, tam pochowana jest babka Elvisa i jego rodzice, ale także sam Presley. Znajduje się tam również płyta nagrobna zmarłego przy porodzie brata bliźniaka Elvisa.

W Graceland możemy zobaczyć niesamowite wnętrza, których wystrój zaskoczy niemal każdego. Ściany pełne płyt, dywan na suficie i wiele innych niekonwencjonalnych rozwiązań. Jednak to nie wszystko. Poza domem, w którym mieszkał, na turystów czeka Muzeum Kariery Elvisa, Muzeum Samochodów, a także inne ekspozycje. Możemy zobaczyć auta Elvisa, jego ubrania, a także posłuchać muzyki. 

 
Więcej o: