Chciała zamienić się miejscami w samolocie, ale do akcji wkroczyła tiktokerka. "Co jest nie tak z ludźmi?"

Proszenie o zamianę miejsc w samolocie budzi mieszane uczucia wśród pasażerów. Dla jednych to nie problem, inni uważają, że to niegrzeczne. Jednak sytuacja opowiedziana przez jedną z użytkowniczek TikToka skłoniła miliony ludzi do rozmyśleń i dyskusji na ten temat.

Podróżowanie samolotem wiąże się dla wielu z ogromnym stresem. Nic więc dziwnego, że chcielibyśmy więc spędzić lot tuż obok swojego towarzysza podróży. Jednak wybór miejsc jest obecnie przywilejem, za który trzeba dodatkowo zapłacić - często niemałe kwoty, a podróżni, cóż... wolą zaoszczędzić. Liczą, że trafią na uprzejmych współpasażerów, którzy chętnie zamienią się z nimi miejscami. Niestety mogą się wówczas spotkać ze sporym zawodem. 

Zobacz wideo Dlaczego samoloty się spóźniają? To nie zawsze wina pogody

"Wracaj do rzędu 26, gdzie twoje miejsce"

Arleen to tiktokerka działająca pod nazwą "not.cristinayang". W jednym z ostatnich filmów opowiedziała o zdarzeniu, które miało miejsce podczas ponad czterogodzinnego lotu z Hawajów do Seattle. W pewnym momencie do pasażerki siedzącej obok Arleen podeszła kobieta, oznajmiając, że chciałaby usiąść obok swojej przyjaciółki i prosząc o zamianę miejsc. 

Podróżna zaczęła już wstawać, kiedy tiktokerka postanowiła zainterweniować, gdyż nie byłaby to sprawiedliwa zamiana. Co prawda kobieta z rzędu 26 oferowała miejsce przy oknie, ale pasażerka z rzędu 8 miała przywileje siedzenia w klasie ekonomicznej premium z dostępem do nieograniczonej liczby napojów i przekąsek. Arleen powiedziała więc współpasażerce, by ta usiadła z powrotem, po czym okłamała nieznajomą, że się znają. Obie kobiety były Azjatkami, więc tiktokerka zaczęła mówić do niej po kantońsku i była zachwycona, kiedy jej towarzyszka podchwyciła jej pomysł, odpowiadając w języku brzmiącym jak japoński. Pani z rzędu 26 wydawała się zirytowana i wyczuła, że to podstęp, ale nowe przyjaciółki pozostały niewzruszone.

Dlaczego nie wrócisz do rzędu 26, gdzie twoje miejsce? Bo jeśli chciałaś usiąść obok swojej przyjaciółki, powinnaś była zarezerwować bilet obok niej! Nie 20 rzędów z tyłu

- dodała. 

Zamiana miejsc w samolocie: tak czy nie? 

Wideo dotarło już do 3,6 mln użytkowników, którzy pokochali historię Arleen. Wrazili jej wdzięczność za stanie w obronie mniej pewnej siebie podróżniczki i skrytykowali zachowanie pasażerki. 

Nie wyobrażam sobie proszenia kogoś o zamianę na lepsze miejsce na moją korzyść. Co jest nie tak z ludźmi?

- czytamy. 

Cieszę się, że tam byłaś, więc ta starsza pani nie została wykorzystana

- pisała inna użytkowniczka. 

Zauważyłem, że ci ludzie nigdy nie chcą przejść do niższej klasy, aby usiąść ze swoim przyjacielem/partnerem

- dodał internauta. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: