Rzuć wszystko i udaj się... w Sudety. W tym miejscu kręcono "Opowieści z Narnii"

Ferie zimowe najczęściej kojarzą się z wycieczkami w okolice Zakopanego. To tam chętnie wybieramy się, by podziwiać bajeczne krajobrazy gór pokrytych białym puchem i korzystać z ofert ośrodków narciarskich. Jednak polskie góry to nie tylko Tatry! W tym czasie warto rozważyć również Sudety.

Sudety to malowniczy łańcuch górski położony w południowo-zachodniej Polsce i północnych Czechach. Chociaż nie imponują wysokością (najwyższy szczyt to Śnieżka wznosząca się na 1602 metrów n. p. m) to region ma do zaoferowania naprawdę wiele. Czekają tu na was atrakcyjne krajobrazy, ponad 3,5 tys. km szlaków turystycznych, trasy narciarskie, rowerowe i punkty widokowe. 

Zobacz wideo JASNÁ tatry Niżne to największy ośrodek sportów zimowych na Słowacji

Ferie zimowe 2023. Wybierz się w Sudety

Jeżeli mowa o feriach, to oczywiście nie mogło na początku zabraknąć oferty dla fanów sportów zimowych. W Sudetach nie brakuje miejsc, w których w fantastycznych warunkach możecie szusować na nartach i snowboardzie.

Największą popularnością cieszy się tu Zieleniec, czyli część uzdrowiska Duszniki-Zdrój, położona w Górach Orlickich na wysokości 800-960 m n.p.m. Kurort może pochwalić się nie tylko wysokim położeniem i wieloma kilometrami zróżnicowanych tras, ale i wyjątkowym klimatem przypominającym ten obserwowany w Alpach. Meteorolodzy szacują, że śnieg na tutejszych stokach utrzymuje się nawet 150 dni w roku! 

Warto zapoznać się też z ofertą ośrodków takich jak Karpacz Ski Arena, Czarna Góra Resort czy Szklarska Poręba - Ski Arena Szrenica. 

Sudety gwarantują wiele atrakcji

Wyjazd w Sudety to nie tylko zimowe szaleństwo, ale i wiele innych ciekawych atrakcji. Niedaleko granicy z Polską, w gminie Dolní Morava w Czechach czeka na was prawdziwa perełka. Znajduje się tu najdłuższy wiszący most na świecie - Sky Bridge 721. Konstrukcja ma 721 m długości, leży 95 metrów nad ziemią i łączy grzbiety dwóch szczytów, Slamníka i Chlumu. Jednak to niejedyna atrakcja w pobliżu! Warto wybrać się także na "Ścieżkę w obłokach", czyli platformę widokową wznoszącą się na wysokości 1116 m n.p.m, o długości 710 m. Niezwykłe doznania gwarantowane. 

Nie zapominajcie także o wycieczce w góry. W Górach Stołowych można znaleźć niemałą gratkę dla fanów produkcji Andrew Adamsona. To właśnie tutaj, w Błędnych Skałach niedaleko Kudowy-Zdrój i czeskiej granicy kręcono sceny do "Opowieści z Narnii: Książę Kaspian". 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: