Wakacje z podziałem na terminy? Górale chcą, aby było tak jak w trakcie ferii. Trwają rozmowy z ministerstwem

Gminy z górskich rejonów chcą zmian w zakresie terminu wakacji. Ich zdaniem wydłużenie letniego wypoczynku do trzech miesięcy znacznie poprawi komfort turystów oraz mieszkańców. Stowarzyszenie Gmin Górskich RP, które powstało jesienią 2022 roku, poczyniło już pierwsze kroki w tej sprawie. Trwają rozmowy z ministerstwem.
Zobacz wideo Wesele w góralskim stylu za granicą? Agnieszka Grzelak zagrała w Koło Plotka

Wakacje z podziałem na terminy? Górale chcą, aby letni odpoczynek był podzielony na konkretne województwa tak, jak w trakcie ferii zimowych. Ich zdaniem to przełoży się m.in. na większy komfort wypoczynku.

Powstał ranking najbardziej nieuprzejmych miast w Polsce. Łódź na prowadzeniu. Najbardziej nieuprzejme miasta w Polsce. Tu ludzie bywają wyjątkowo niemili

Wakacje inne niż zwykle? Górale chcą zmian

Już w listopadzie 2022 roku informowaliśmy, że górale chcą, aby wakacje trwały od 15 czerwca do 15 września. Wszystko za sprawą natłoku turystów, długich kolejek do poszczególnych atrakcji, a nawet znacznej grupy ludzi na szlakach. Stowarzyszenie Gmin Górskich chce poprawić komfort odpoczynku osób, które decydują się na podróż w góry

Myślę, że to zmniejszyłoby korki i kolejki do atrakcji turystycznych, a z drugiej strony byłaby większa dostępność miejsc noclegowych, czy tych atrakcji

- informuje w rozmowie RMF wiceprzewodniczący stowarzyszenia i jednocześnie wójt gminy Kościelisko Roman Krupa.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Narciarze we włoskich Dolomitach Co trzeba wiedzieć szykując wyjazd na narty do Włoch?

Plany mają szansę powodzenia? Sprawą zajmuje się ministerstwo

Górale postanowili omówić swój pomysł z ministerstwami. Portal money.pl przypomniał rozmowę  Radosława Jęcka, burmistrza Karpacza z wp.pl.

Jesteśmy po rozmowach z przedstawicielami ministerstwa sportu i edukacji, nie ma żadnych konkretnych ustaleń ani dokumentów. Zdajemy sobie sprawę, że zmiana nie wejdzie w życie ani w te, a w kolejne wakacje, ale temat jest otwarty.

Dla uściślenia wyjaśnijmy, że wakacje zgodnie z nowym rozwiązaniem trwałyby tyle samo co do tej pory - dwa miesiące. Zmiana ma dotyczyć terminu ich rozpoczęcia. Szkoły z wybranych województw rozpoczynałyby letni wypoczynek szybciej. Podobne rozwiązanie funkcjonuje w przypadku ferii zimowych. 

Więcej o: