Stacja Morska Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego powstała w 1992 roku po przekształceniu się z Morskiego Laboratorium Terenowego. W 2016 roku placówka przyjęła imię swojego twórcy, założyciela i długoletniego kierownika profesora Krzysztofa E. Skóry.
Stacja Morska na Helu opublikowała w mediach społecznościowych ogłoszenie, w którym poszukuje wolontariuszek i wolontariuszy, którzy będą mogli poświęcić się opiece nad małymi fokami.
Ogłoszenie WAŻNE. Małe foki, które zaczną trafiać od ośrodka rehabilitacji fok w Stacja Morska im. Profesora Krzysztofa Skóry IO UG będą potrzebować wolontariuszek i wolontariuszy
- czytamy.
Dodatkowe ręce do pracy potrzebne są od marca do maja, kiedy to rozpocznie się sezon rehabilitacji dzikich szczeniąt fok szarych.
Jest to niepowtarzalna okazja, aby uczestniczyć w czynnej ochronie tego gatunku, zdobyć cenne doświadczenie w pracy z dzikimi zwierzętami, poznać ciekawych ludzi i przeżyć niezapomnianą przygodę!
- czytamy na stronie Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego.
Aby zostać wolontariuszem w ośrodku rehabilitacji małych fok, trzeba spełnić szereg wymagań. Przede wszystkim trzeba mieć skończone 18 lat i być dyspozycyjnym przez okres co najmniej dwóch tygodni.
Ponadto poszukiwane są osoby, które nie boją się wyzwań i często bardzo trudnej, wymagającej pracy w zmiennych warunkach - zarówno w dzień, jak i w nocy. Ośrodek zaznacza również, nieco żartobliwie, że poszukuje osób, które nie boją się bezustannego sprzątania po zwierzętach.
W zamian za pomoc stacja oferuje:
Swoją kandydaturę można złożyć do 14 lutego.