Hel. Małe foki pilnie poszukują opiekunów-wolontariuszy. To jedyny taki ośrodek rehabilitacji w Polsce

Stacja Morska Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego poszukuje wolontariuszy, którzy mogliby czynnie włączyć się w opiekę nad małymi fokami. To jedyny taki ośrodek rehabilitacji fok w Polsce. Dołączając do ekipy, można przyczynić się do ochrony gatunku.

Stacja Morska Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego powstała w 1992 roku po przekształceniu się z Morskiego Laboratorium Terenowego. W 2016 roku placówka przyjęła imię swojego twórcy, założyciela i długoletniego kierownika profesora Krzysztofa E. Skóry.

Zobacz wideo Dlaczego Bałtyk umiera?

Ośrodek na Helu szuka wolontariuszy. Małe foki pilnie poszukują opiekunów

Stacja Morska na Helu opublikowała w mediach społecznościowych ogłoszenie, w którym poszukuje wolontariuszek i wolontariuszy, którzy będą mogli poświęcić się opiece nad małymi fokami.

Ogłoszenie WAŻNE. Małe foki, które zaczną trafiać od ośrodka rehabilitacji fok w Stacja Morska im. Profesora Krzysztofa Skóry IO UG będą potrzebować wolontariuszek i wolontariuszy

- czytamy.

Dodatkowe ręce do pracy potrzebne są od marca do maja, kiedy to rozpocznie się sezon rehabilitacji dzikich szczeniąt fok szarych.

Jest to niepowtarzalna okazja, aby uczestniczyć w czynnej ochronie tego gatunku, zdobyć cenne doświadczenie w pracy z dzikimi zwierzętami, poznać ciekawych ludzi i przeżyć niezapomnianą przygodę!

- czytamy na stronie Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego.

Wolontariat w ośrodku rehabilitacji fok - jakie warunki trzeba spełnić?

Aby zostać wolontariuszem w ośrodku rehabilitacji małych fok, trzeba spełnić szereg wymagań. Przede wszystkim trzeba mieć skończone 18 lat i być dyspozycyjnym przez okres co najmniej dwóch tygodni.

Ponadto poszukiwane są osoby, które nie boją się wyzwań i często bardzo trudnej, wymagającej pracy w zmiennych warunkach - zarówno w dzień, jak i w nocy. Ośrodek zaznacza również, nieco żartobliwie, że poszukuje osób, które nie boją się bezustannego sprzątania po zwierzętach.

W zamian za pomoc stacja oferuje:

  • darmowe zakwaterowanie w pokoju wieloosobowym,
  • ubezpieczenie,
  • odzież roboczą,
  • dużo pracy i jeszcze więcej satysfakcji z pomocy tym uroczym zwierzętom.

 Swoją kandydaturę można złożyć do 14 lutego. 

Więcej o: