Hel. Małe foki pilnie poszukują opiekunów-wolontariuszy. To jedyny taki ośrodek rehabilitacji w Polsce

Stacja Morska Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego poszukuje wolontariuszy, którzy mogliby czynnie włączyć się w opiekę nad małymi fokami. To jedyny taki ośrodek rehabilitacji fok w Polsce. Dołączając do ekipy, można przyczynić się do ochrony gatunku.

Stacja Morska Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego powstała w 1992 roku po przekształceniu się z Morskiego Laboratorium Terenowego. W 2016 roku placówka przyjęła imię swojego twórcy, założyciela i długoletniego kierownika profesora Krzysztofa E. Skóry.

Zobacz wideo Dlaczego Bałtyk umiera?

Ośrodek na Helu szuka wolontariuszy. Małe foki pilnie poszukują opiekunów

Stacja Morska na Helu opublikowała w mediach społecznościowych ogłoszenie, w którym poszukuje wolontariuszek i wolontariuszy, którzy będą mogli poświęcić się opiece nad małymi fokami.

Ogłoszenie WAŻNE. Małe foki, które zaczną trafiać od ośrodka rehabilitacji fok w Stacja Morska im. Profesora Krzysztofa Skóry IO UG będą potrzebować wolontariuszek i wolontariuszy

- czytamy.

Dodatkowe ręce do pracy potrzebne są od marca do maja, kiedy to rozpocznie się sezon rehabilitacji dzikich szczeniąt fok szarych.

Najwyższy wodospad na świecie robi niebywałe wrażenieNajwyższy wodospad na świecie. Jest 15 razy większy niż Niagara

Jest to niepowtarzalna okazja, aby uczestniczyć w czynnej ochronie tego gatunku, zdobyć cenne doświadczenie w pracy z dzikimi zwierzętami, poznać ciekawych ludzi i przeżyć niezapomnianą przygodę!

- czytamy na stronie Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego.

Wolontariat w ośrodku rehabilitacji fok - jakie warunki trzeba spełnić?

Aby zostać wolontariuszem w ośrodku rehabilitacji małych fok, trzeba spełnić szereg wymagań. Przede wszystkim trzeba mieć skończone 18 lat i być dyspozycyjnym przez okres co najmniej dwóch tygodni.

Kiedyś był perłą regionu, dziś jest straszydłem. Hotel Forum w KrakowieKiedyś był perłą regionu, dziś jest straszydłem. Ogromny hotel w Krakowie

Ponadto poszukiwane są osoby, które nie boją się wyzwań i często bardzo trudnej, wymagającej pracy w zmiennych warunkach - zarówno w dzień, jak i w nocy. Ośrodek zaznacza również, nieco żartobliwie, że poszukuje osób, które nie boją się bezustannego sprzątania po zwierzętach.

W zamian za pomoc stacja oferuje:

  • darmowe zakwaterowanie w pokoju wieloosobowym,
  • ubezpieczenie,
  • odzież roboczą,
  • dużo pracy i jeszcze więcej satysfakcji z pomocy tym uroczym zwierzętom.

 Swoją kandydaturę można złożyć do 14 lutego. 

Więcej o: