Czy bon turystyczny można wykorzystać podczas ferii? Za kilka tygodni może być już za późno

Bon turystyczny to niemałe wsparcie dla polskich rodzin. Czy można go wykorzystać podczas ferii? Lepiej nie zwlekać, bo niedługo może być już za późno na jego realizację. Przerwa zimowa to doskonała okazja, aby skorzystać z tego dodatku.

Ferie zimowe to idealny moment, kiedy można wykorzystać bon turystyczny. Uprawnia on do kwoty 500 zł na każde dziecko i jest w formie elektronicznego dokumentu. Bon można wykorzystać na przykład przy płaceniu za usługi hotelarskie czy imprezy turystyczne na terenie naszego kraju. Jego ważność mija z końcem marca 2023 roku.  

Zobacz wideo Byliśmy w restauracji Roberta Lewandowskiego NINE's. Warto ją odwiedzić?

Czy bon turystyczny można wykorzystać podczas ferii? 

Jako że bon straci ważność z ostatnim dniem marca, warto użyć go już teraz. Z wykupionej usługi można skorzystać też po upływie tego terminu. Aby dowiedzieć się, jakie podmioty honorują bon turystyczny, warto wejść na stronę Polskiej Organizacji Turystycznej. Ferie zimowe będą doskonałą okazją do skorzystania z bonu turystycznego i opłacenia nim noclegu czy imprezy turystycznej.

Ustroń ma do zaoferowania wiele atrakcji.Ustroń to świetny pomysł o każdej porze roku. Atrakcje dla osób w każdym wieku

Ponad 4,9 tys. miejsc honoruje bon turystyczny

Bon turystyczny można wykorzystać w różnych miejscach na terenie całej Polski. Zrealizuje się go w różnych hotelach, pensjonatach czy gospodarstwach agroturystycznych. Oprócz tego bonem turystycznym możliwe jest opłacenie imprezy turystycznej organizowane przez przedsiębiorcę turystycznego albo organizację pożytku publicznego. W ten sposób można sfinansować kolonię czy obozy dla dzieci. Liczba miejsc, w których można wykorzystać bon to prawie pięć tysięcy.

Bon turystyczny można otrzymać po zarejestrowaniu się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Ma on formę unikalnego 16-cyfrowego numeru, który można otrzymać poprzez pocztę elektroniczną lub wiadomość tekstową na numer wskazany telefonu.

W ciągu trzech lat zabiją wszystkie małpy. Zapadła ostateczna decyzja. Życie straci co najmniej 450 małpUśmiercą co najmniej 450 małp. Holenderska wyspa wytępi egzotyczne gatunki

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o: