Te kraje Polacy odwiedzali najczęściej w 2022 roku. W czołówce słoneczne, europejskie miasta

Jak wyglądały podróże Polaków w ubiegłym roku? W 2022 roku najchętniej wybierali krótkie, weekendowe wypady za granicę, czyli tak zwane city breaki. Najczęściej decydowali się na wyjazdy do słonecznych, europejskich krajów.

Według najnowszych badań w 2022 roku, mimo coraz wyższych cen biletów, Polacy latali bardzo chętnie. Najprawdopodobniej jest to wynik dwuletniej przerwy w ruchu turystycznym spowodowanej wybuchem pandemii koronawirusa. Które miasta Polacy odwiedzali najchętniej?

Zobacz wideo Za smażone ziemniaki z jajkiem sadzonym zapłacisz jak za zboże? W Davos to możliwe

W 2022 roku Polacy najczęściej wybierali cieplejsze rejony Europy 

Dzięki zniesieniu wiz do USA obecnie Stany Zjednoczone są na piątym miejscu w rankingu przeprowadzonym przez serwis eSky.pl. Jeśli chodzi o Europę, Polacy wybierali najczęściej te, gdzie zwykle można spodziewać się ładnej pogody. Do najchętniej odwiedzanych krajów należały Włochy, Hiszpania, Wielka Brytania, Francja, Grecja, USA, Szwajcaria, Portugalia i Chorwacja.

Polacy chętnie jeździli na tzw. city breaki

W ubiegłym roku bardzo popularne były tzw. city breaki - weekendowe wypady do europejskich miast. Cieszyły się one o wiele większym zainteresowaniem niż dłuższe wakacje za granicą. Do jakich miast Polacy latali najchętniej? Najczęściej wybierali Rzym, Barcelonę i Londyn.

Ze względu na wyższe ceny Polacy decydowali się na krótsze pobyty niż w poprzednim, 2021 roku. Wakacje w Europie trwały najczęściej mniej niż tydzień, a na innych kontynentach do 16 dni. Jak wskazują dane statystyczne, Polacy z reguły wybierali trzydniowe wypady wakacyjne.

Możliwe, że w 2023 roku ceny biletów będą niższe niż w poprzednim roku

Warto dodać, że w 2023 roku ceny biletów najprawdopodobniej będą malały. Tak mówią najnowsze prognozy. Już obecnie ceny paliwa lotniczego pomału spadają. W tym roku ruch lotniczy przebudza się po czasie pandemii i wiele samolotów jest przywracanych.

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o: