Najwyższy wodospad na świecie robi niebywałe wrażenie. Jest 15 razy większy niż słynna Niagara

Wiele osób może się zdziwić, ale najwyższym wodospadem na świecie wcale nie jest doskonale wszystkim znana Niagara. Ten tytuł należy do wodospadu Salto Angel. Gdzie się znajduje i ile ma metrów wysokości? Odpowiadamy.

Wodospad Salto Angel został nazwany na cześć Jamesa Crawforda Angela - amerykańskiego pilota, który wleciał w wir powietrzny Lindberg. Mężczyzna natknął się wraz ze swoim przyjacielem na wodospad w 1933 roku, kiedy to poszukiwali słynnej Rzeki Złota oraz Złotego Miasta.

Zobacz wideo Kunz: Chęć podróżowania jest tak duża, że naprawdę duże lotniska korkują się

Najwyższy wodospad na świecie robi ogromne wrażenie

Wodospad Salto Angel znany jest również jako Salto Angelo, "Wodospad Aniołów" lub "Wodospad Złamanego Serca". Położony jest w Wenezueli na terenie Parku Narodowego Canaima, na wyżynie La Gran Sabana. Mimo tego, że Wenezuela jest jednym z najniebezpieczniejszych krajów na świecie, nie brakuje tam turystów, którzy pragną na własne oczy zobaczyć to cudo natury. Wodospad Salto Angel ma 979 m wysokości i spada kilkoma kaskadami. Najdłuższa z nich mierzy 807 m.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Turyści omijali ten dziwny twór na plaży szerokim łukiem Turyści omijali dziwny twór szerokim łukiem. Można zbić na nim fortunę

Wodospad Salto Angel i park narodowy mają wiele do zaoferowania. Atrakcje potrafią zaskoczyć

Park narodowy, w którym znajduje się wodospad, mierzy trzy miliony hektarów, dzięki czemu jest drugim największym obszarem chronionym w tym kraju i szóstym na świecie. Jeśli chcemy wyjechać do Wenezueli, by zobaczyć Salto Angel na własne oczy, powinniśmy wybrać się tam między czerwcem a grudniem, kiedy jest możliwość dopłynięcia do niego łódką.

Ryanair ostrzega, że to koniec tanich lotów Ryanair ostrzega, że to koniec tanich lotów. "Wysoki wzrost cen"

Co ciekawe, na oglądaniu wodospadu nie musi się kończyć. Niektórzy decydują się na skoki spadochronowe z wodospadu czy wspinanie się na wodospad. Na taki wyczyn zdecydowali się nawet Polacy - Piotr Sudoł, Agnieszka Grudowska oraz Karolina Sypniewska.

Więcej o: