Polskie miasto wysoko w prestiżowym zestawieniu. Wyprzedziliśmy m.in. Wiedeń

Wraz ze zbliżającym się sezonem turystycznym portal TripAdvisor opublikował ranking Travelers' Choice 2023. Na liście znalazło się wiele popularnych miejsc nie tylko z Europy, ale i całego świata. Jak się okazuje, mamy powody do dumy. W pierwszej dziesiątce pojawiło się również polskie miasto.

Travelers’ Choice to coroczny konkurs organizowany przez portal TripAdvisor. Wyróżniane są w nim miasta, hotele, restauracje i plaże na podstawie recenzji zebranych od podróżnych z całego świata w ciągu 12 miesięcy. Jedna z kategorii dotyczyła "trendujących destynacji", czyli tych, które odnotowują największy wzrost zainteresowania.

Zobacz wideo Sposób na bezpieczne przechowywanie pieniędzy w podróży

Te miejsca warto odwiedzić w 2023 roku

Pierwsze miejsce na liście "trendujących destynacji" przypadło Kubie. To właśnie ten kierunek może się pochwalić największym wzrostem zainteresowania w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Podczas wizyty TripAdvisor zaleca podróżnym spacer po urokliwych uliczkach Starej Hawany.

Drugie miejsce trafiło do wietnamskiego miasta Hoi An, gdzie sugeruje się wizytę w parku rozrywki Ba Na Hills i spacer wzdłuż malowniczego Złotego Mostu. Podium zamknął Mauritius, czyli istny tropikalny raj z mnóstwem atrakcji. Autorzy zachęcają podróżników do udania się tam w rejs katamaranem na prywatną wyspę Ile aux Cerfs. 

Polskie miasto z wyróżnieniem

Jak się okazało, dużym zainteresowaniem w ostatnich miesiącach cieszyła się również stolica Małopolski. Kraków znalazł się na 10. pozycji, wyprzedzając takie miejsca jak Lanzarote na Wyspach Kanaryjskich, Wiedeń czy Pafos na Cyprze. 

Kraków, miasto wpisane na pierwszą listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, oferuje bogactwo historii i architektury. Miasto od wieków cenione za dziedzictwo kulturowe stało się również europejskim centrum dziedzictwa gastronomicznego

- czytamy na stronie TripAdvisor

Autorzy docenili także kulturalną stronę miasta. Każdego roku odbywa się tu blisko 100 festiwali oraz innych wydarzeń o zasięgu międzynarodowym.

Oto jak prezentuje się pierwsza dziesiątka zestawienia

  1. Kuba,
  2. Hoi An (Wietnam),
  3. Mauritius,
  4. Siem Reab (Kambodża),
  5. Chiang Mai (Tajlandia),
  6. Wielki Kajman (Kajmany),
  7. Fez (Maroko),
  8. Baku (Azerbejdżan),
  9. Katmandu (Nepal),
  10. Kraków. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: