Wyłowili z morza elektryczne hulajnogi. Nurkowie znaleźli aż 9 sztuk pod molo w Orłowie

Centrum Techniki Nurkowej Gdynia zamieściło informację o nietypowym znalezisku. Grupa nurków odnalazła na dnie morza, tuż obok molo w Orłowie, 9 hulajnóg elektrycznych. Poszukiwania odbywały się 13 stycznia, a 16 wyciągnięto je z wody. Znaleziono także inne drobne przedmioty.
Zobacz wideo Czy po podwyżkach cen biletów taniej podróżuje się pociągiem, czy samochodem?

Hulajnogi elektryczne przez wiele osób uważane są za prawdziwy hit. Dzięki nim w tani i szybki sposób można przemieszczać się po dużych aglomeracjach. Jednak porzucanie ich w dowolnym miejscu bywa wyjątkowo irytujące. Jak to się stało, że kilka sztuk wylądowało na dnie morza?

Wyłowili hulajnogi elektryczne z dna morza. "To wręcz plaga ostatnich czasów"

Nurkowie z Centrum Techniki Nurkowej Gdynia podczas akcji współpracowali z członkami grupy NGO Zibel na co dzień zajmującej się wyciąganiem hulajnóg spod wody na Malcie. Kiedy 13 stycznia przeszukiwali dno wokół molo w Orłowie, natrafili na pierścionki, pieniążki, łańcuszki i osiem hulajnóg.

Niestety nie posiadali odpowiedniego sprzętu pozwalającego na wyciągnięcie znaleziska. Akcję wznowiono 16 stycznia. Z relacji zamieszczonej w mediach społecznościowych wynika, że trzy dni później hulajnóg było już 9. Podjęto działania w celu wydobycia elektrycznego sprzętu znajdującego się w wodzie. 

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Wyłowione hulajnogi są w pełni sprawne. Co dalej ze znalezionym sprzętem?

Wielu z nas zastanawia się kto i dlaczego wrzucił do wody hulajnogi. Na myśl przychodzi próba pozbycia się zepsutego sprzętu w nieprzemyślany i niebezpieczny dla środowiska sposób. Jednak z nieoficjalnych informacji wynika, że wyłowione hulajnogi są całkowicie sprawne, a ich właściciele chcieli je odzyskać. O potwierdzenie tej informacji poprosiliśmy członków Centrum Techniki Nurkowej w Gdyni.

Nie wiadomo dlaczego ktoś wyrzucił działający sprzęt. Jednak możemy przypuszczać, że to działanie prawdopodobnie sfrustrowanych ludzi, którym przeszkadzały porzucone byle gdzie hulajnogi. 

Jest to wręcz plaga ostatnich czasów i oczywiście beznadziejny gest w kierunku ekologi wód

- czytamy w treści posta zamieszczonego na Facebooku.

Więcej o: