Zmiany w rozkładzie lotów z powodu... nietoperzy. Chmary zwierząt blokują ruch na lotnisku w Ghanie

Linie lotnicze Africa World Airlines poinformowały na Twitterze o zmianach w rozkładzie lotów. Decyzja została podjęta ze względu na chmary nietoperzy, które pojawiły się na lotnisku w Kumasi w Ghanie. Nowy rozkład będzie aktualny do końca stycznia.

Jak podają linie lotnicze Africa World Airlines, został zmieniony rozkład lotów z i do Kumasi w Ghanie. Przyczyna, dla której podjęto taką decyzję jest wyjątkowo nietypowa. Chodzi o chmary nietoperzy gromadzące się na lotnisku w godzinach wieczornych.

Zobacz wideo Ekstremalna kara dla rowerzysty za przejazd pod szlabanem. Mandat droższy niż rower

Afrykańskie linie lotnicze zmieniły rozkład lotów z powodu nietoperzy

Decyzja o zmianie rozkładu lotów została podjęta ze względu na pojawianie się na lotnisku w Kumasi w Ghanie chmar nietoperzy w godzinach wieczornych. Setki małych latających ssaków zakłócają tam ruch lotniczy. Zwykle ruch lotniczy wstrzymywany jest z powodów takich jak zły stan techniczny samolotu czy niesprzyjająca pogoda. Miasto Kumasi ma jednak dość nietypowy problem. Nietoperze pojawiają się tam między 18:00 a 19:00.

Aktywność nietoperzy uniemożliwia lot maszyn

Linie Africa World Airlines zostały zmuszone do zmiany rozkładu lotów. Poinformowały o tym na Twitterze.

Jak piszą linie lotnicze:

Informujemy naszych klientów, że nasz wieczorny rozkład lotów do i z Kumasi został zmodyfikowany ze względu na zwiększoną aktywność nietoperzy

Eksperci wskazują, że wraz z końcem stycznia nietoperze nie powinny już zakłócać lotów. Nowy rozkład będzie obowiązywał do końca miesiąca.

Kolizja z nietoperzem może stanowić poważny problem

Podczas kolizji z nietoperzem może dojść do pożaru silnika, dlatego bezpieczniej jest unikać takich sytuacji. Zwierzęta, które mogą zostać ofiarami takich incydentów na lotnisku to zwykle gady, płazy, a przede wszystkim ptaki. To one stanowią większość przypadków kolizji z udziałem zwierząt. 

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o: