Ferie 2023. Zimowe atrakcje w Zakopanem. Wkrótce otwarcie Snowlandii. Na dzieci czeka nie tylko labirynt

Ferie zimowe 2023 dla wielu dzieci rozpoczęły się niezbyt optymistycznie. Brak śniegu, deszcz i wiatr - pogoda nie sprzyja sportowym aktywnościom. Jednak już niebawem w Zakopanem zostanie otwarta Snowlandia. To świetna wiadomość dla wszystkich, którzy tęsknią za śniegiem i mroźną aurą.
Zobacz wideo Akcja policji i straży w Sokołowie Podlaskim. Mężczyzna zadzwonił, że utknął w zaspie i nie wie, gdzie jest

Ferie 2023 nie muszą być pozbawione śnieżnej zabawy. Część stoków narciarskich jest zamknięta, a zima jest dosyć opieszała w tym roku. Jednak już od 21 stycznia w Zakopanem będziemy mogli spacerować w śnieżnym labiryncie, wszystko za sprawą zapowiadanej zmiany pogody.

Snowlandia, czyli śnieżny labirynt w Zakopanem

Ta atrakcja w Zakopanem przyciąga turystów od lat. Śnieżny labirynt pierwszy raz pojawił się sezonie zimowym w latach 2015/2016. Można go znaleźć nieopodal słynnej skoczni narciarskiej zwanej Wielką Krokwią. Z czasem w Snowlandii pojawiło się igloo, rzeźby czy tatrzański zamek ze śniegu.

IMGW informuje, że zima powraca, a w niektórych częściach kraju pokrywa śnieżna może wynosić od 8 do 15 cm. Taka prognoza sprzyja otwarciu Snowlandii. Według właścicieli, jeśli pogoda na to pozwoli, śnieżny labirynt będzie już dostępny od 21 stycznia 2023 roku.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Atrakcje w Zakopanem. Nie tylko labirynt

Wyjątkowo ciepła zima zabrała możliwość jazdy na nartach, czy innych aktywności sportowych. Jednak pozytywne prognozy i ochłodzenie, jakie stopniowo obejmuje Polskę, sprawia, że górale patrzą w przyszłość z odrobiną nadziei.

Wybierając się do Zakopanego warto zajrzeć do Snowlandii. To miejsce pełne śniegu oferuje górę saneczkową, z której chętnie korzystają nie tylko dzieci, ale także dorośli. Dzięki tej atrakcji każdy ma szansę przywołać najlepsze wspomnienia z dzieciństwa, kiedy to bez względu na mróz, czy przemoknięte ubrania bawiliśmy się godzinami na ślizgawkach i górkach.

Na miłośników świata przyrody czeka Tatrzański Park Edukacyjny, w którym można spotkać jelenie, świstaki, kozy, jastrzębie, puchacze i wiele innych zwierząt.

 
Więcej o: