Burza "Fien" i 9-metrowe fale na hiszpańskim morzu. Ogłoszono najwyższy stopień alertu pogodowego

Na Półwyspie Iberyjskim w ostatnich dniach nastąpiło załamanie pogody. Zamiecie, wichury i opady deszczu utrudniają transport drogowy. Czerwony, czyli najwyższy stopień alertu pogodowego został ogłoszony w większości kraju.

Hiszpania od kilku dni zmaga się z pogorszeniem pogody. oprócz śnieżyc, silnych opadów deszczu i huraganowego wiatru obserwuje się dziewięciometrowe fale u wybrzeży Galicii. Z powodu silnego wiatru i walących się drzew zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności. Poprawa pogody nie nastąpi szybko. 

Zobacz wideo Ekstremalna kara dla rowerzysty za przejazd pod szlabanem. Mandat droższy niż rower

Załamanie pogody w Hiszpanii. Z powodu nawałnicy zginął 80-letni mężczyzna

Półwysep Iberyjski zmaga się z gwałtownym załamaniem pogody. Zawieje i zamiecie śnieżne, deszcze i huraganowe wiatry w Hiszpanii paraliżują ruch i stwarzają niemałe zagrożenie. Burza "Fien" szaleje tam od poniedziałku. Niestety, z jej powodu zginął 80-letni mężczyzna, którego ciało znaleziono we wtorek na wybrzeżu prowincji Vizcaya. 

Ratownik udzielał pomocy poszkodowanemu. W tym czasie ukradziono mu narty Ratownik udzielał pomocy poszkodowanemu. W tym czasie ukradziono mu narty

W północnych regionach Hiszpanii sytuacja jest najpoważniejsza

Opady śniegu pojawiły w północnych częściach kraju. W związku z tym, na drogach pojawiło się błoto i lód, wiele tras zostało zamkniętych. Na terenach nizinnych występuje silny deszcz i wiatr. Na północnym wybrzeżu powstają niebezpieczne fale o wysokości dziewięciu metrów. Mieszkańcy obawiają się powodzi, którą już zwiastują podwyższone stany wód.

Styczniowa pogoda jest wyjątkowo "agresywna". Ostatnie miesiące były ciepłe i słoneczne

W końcu 2022 roku Hiszpanie mogli się cieszyć dość ciepłą i słoneczną pogodą. Załamanie, które nastąpiło w ostatnich dniach szybko się nie uspokoi. Hiszpańska agencja meteorologiczna AEMET ogłosiła czerwony alert, który potrwa do końca tygodnia. Porywisty wiatr i intensywne opady śniegu prędko nie ustąpią.

Na północy Polski można było zaobserwować zorzę polarną. Kolorowy taniec świateł na północy Polski. Mieszkańcy Rewy mieli szczęście

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o: