Burza "Fien" i 9-metrowe fale na hiszpańskim morzu. Ogłoszono najwyższy stopień alertu pogodowego

Na Półwyspie Iberyjskim w ostatnich dniach nastąpiło załamanie pogody. Zamiecie, wichury i opady deszczu utrudniają transport drogowy. Czerwony, czyli najwyższy stopień alertu pogodowego został ogłoszony w większości kraju.

Hiszpania od kilku dni zmaga się z pogorszeniem pogody. oprócz śnieżyc, silnych opadów deszczu i huraganowego wiatru obserwuje się dziewięciometrowe fale u wybrzeży Galicii. Z powodu silnego wiatru i walących się drzew zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności. Poprawa pogody nie nastąpi szybko. 

Zobacz wideo Ekstremalna kara dla rowerzysty za przejazd pod szlabanem. Mandat droższy niż rower

Załamanie pogody w Hiszpanii. Z powodu nawałnicy zginął 80-letni mężczyzna

Półwysep Iberyjski zmaga się z gwałtownym załamaniem pogody. Zawieje i zamiecie śnieżne, deszcze i huraganowe wiatry w Hiszpanii paraliżują ruch i stwarzają niemałe zagrożenie. Burza "Fien" szaleje tam od poniedziałku. Niestety, z jej powodu zginął 80-letni mężczyzna, którego ciało znaleziono we wtorek na wybrzeżu prowincji Vizcaya. 

Ratownik udzielał pomocy poszkodowanemu. W tym czasie ukradziono mu nartyRatownik udzielał pomocy poszkodowanemu. W tym czasie ukradziono mu narty

W północnych regionach Hiszpanii sytuacja jest najpoważniejsza

Opady śniegu pojawiły w północnych częściach kraju. W związku z tym, na drogach pojawiło się błoto i lód, wiele tras zostało zamkniętych. Na terenach nizinnych występuje silny deszcz i wiatr. Na północnym wybrzeżu powstają niebezpieczne fale o wysokości dziewięciu metrów. Mieszkańcy obawiają się powodzi, którą już zwiastują podwyższone stany wód.

Styczniowa pogoda jest wyjątkowo "agresywna". Ostatnie miesiące były ciepłe i słoneczne

W końcu 2022 roku Hiszpanie mogli się cieszyć dość ciepłą i słoneczną pogodą. Załamanie, które nastąpiło w ostatnich dniach szybko się nie uspokoi. Hiszpańska agencja meteorologiczna AEMET ogłosiła czerwony alert, który potrwa do końca tygodnia. Porywisty wiatr i intensywne opady śniegu prędko nie ustąpią.

Na północy Polski można było zaobserwować zorzę polarną.Kolorowy taniec świateł na północy Polski. Mieszkańcy Rewy mieli szczęście

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o: