To może być koniec tanich lotów. Ryanair ostrzega: "Drugi rok z rzędu zobaczymy wysoki wzrost cen"

Popularny przewoźnik Ryanair ostrzega, że tanie loty odejdą w zapomnienie. Nie ukrywa więc, że planowane jest podniesienie cen biletów. Podwyżki spowodowane są szalejącą inflacją, drożejącym paliwem oraz kryzysem związanym z COVID-19, a także wojną w Ukrainie.

Agencja Reutera poinformowała, że Michael O'Leary, prezes Ryanaira uważa, że 2023 rok będzie okazją na odbicie się od trudnej sytuacji związanej z COVID-19. Coraz więcej osób wyraża chęć podróżowania. Przewoźnicy ze względu na sytuację na świecie są jednak zmuszeni do tego, by podnieść ceny biletów.

Zobacz wideo Na wakacje samochodem czy też samolotem - co się bardziej opłaca? Pytamy eksperta

Ryanair ostrzega, że to koniec tanich lotów. Ale popyt nie osłabnie

Jak podaje "The Sun", prezes Ryanair Michael O'Leary poinformował, że w obliczu rosnących kosztów podróży ceny biletów wzrosną.

Nie sądzę, abyście przez długi czas zobaczyli loty za 9,99 funtów

- powiedział Michael O'Leary.

Wiosenne ceny lotów zaczynają się od 30 funtów (około 160 zł), a w ciągu najbliższych trzech lat średni koszt lotu Ryanair wzrośnie z ponad 35 funtów (około 190 zł) do 44 funtów (około 235 zł). Ceny będą jeszcze wyższe, jeśli pasażerowie zdecydują się na skorzystanie z dodatkowych usług.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Ludzie martwią się, że ceny wzrosną latem - i myślę, że tak będzie

- dodał prezes Ryanair, informując, że ludzie już teraz rezerwują loty na Wielkanoc i lato, by móc zaoszczędzić. Jego zdaniem, nawet po podwyżkach cen biletów, popyt na usługi nie osłabnie. 

Przewoźnik zdradza plany. Wzrost cen na europejskich trasach

Atak Rosji na Ukrainę doprowadził do zamknięcia nieba nad Rosją. W wyniku tego wydłużono m.in. trasy lotów do Azji. Jednak to wzrost cen na europejskich trasach może najbardziej szokować.

Myślę, że istnieje perspektywa, iż tego lata znów zobaczymy wzrosty cen. Z pewnością zmiany obejmą europejskie trasy na krótkich dystansach

- powiedział w rozmowie z agencją Reutera Michael O'Leary.

Więcej o: