Kiedyś był perłą regionu, dziś jest straszydłem. Ten monumentalny hotel został zamknięty z powodu wad

Kiedyś był perłą regionu, dziś jest straszydłem. Taki smutny los spotkał hotel Forum w Krakowie. Za czasów świetności był jednym z najnowocześniejszych budynków w mieście. Pobyt tam był nie lada gratką. Dlaczego został tak szybko zamknięty?

Hotel Forum w Krakowie został otwarty w 1989 roku. Wówczas był jednym z najnowocześniejszych budynków. Każdy marzył o tym, by spędzić tam urlop. Niestety, po zaledwie 13 latach został  zamknięty, a budynek niszczeje do dziś.

Zobacz wideo Najbardziej nawiedzony i przerażający adres Warszawy - Wilcza 2/4

Hotel Forum w Krakowie. Kiedyś był perłą regionu, dziś jest straszydłem

Hotel Forum w Krakowie został zaprojektowany przez słynnego architekta, Janusza Ingardena. Jego budowa trwała 11 lat. A już po 13 latach od wielkiego otwarcia został zamknięty.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W czasach świetności Hotel Forum wyróżniał się niesamowitą nowoczesnością. Jak podaje "Gazeta Krakowska", woda w toaletach spłukiwała się sama, a obsługa klienta była całkowicie skomputeryzowana. Prężnie działały tu restauracje z najlepszymi, wyszukanymi daniami. Można było również odpocząć na basenie, czy skorzystać z sauny  i basenu. Znajdowały się tu również solarium oraz Pewex.

Hotel Forum zamknięto. Częściowo zyskał drugie życie

Krakowski hotel został zamknięty 9 listopada 2002 roku. Decyzję argumentowano wadami konstrukcyjnymi. Jak podaje regionalna gazeta, zagrożeniem miała być Wisła, która zalewała piwnice i wsiąkała w fundamenty. W 2007 roku okazało się jednak, że budynek jest w dobrym stanie.

Hotel Forum został więc częściowo zagospodarowany, a częściowo dalej straszy. Parter budynku i teren pod hotelem od strony Wisły jest jednym z najpopularniejszych miejsc imprezowych w Krakowie. Prężnie działa tu gastronomia, a widok na Wawel, Skałkę i centrum Krakowa przyciąga tłumy.

Więcej o: