Bory Tucholskie. Fotopułapka uchwyciła wyjątkowy okaz. Niesamowite zwierzę podobno przynosi szczęście

W polskich lasach można spotkać wiele ciekawych zwierząt. Jednym z nich są daniele. Lasy Państwowe opublikowały w mediach społecznościowych nagranie, na którym widać nietypowego przedstawiciela tego gatunku. Zwierzę jest... albinosem.

Nagranie daniela zostało umieszczone na Twitterze. Zwierzę uchwyciła kamera Nadleśnictwa Zamrzenica w województwie kujawsko-pomorskim. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że daniel miał jednolicie białe umaszczenie. Na opublikowanym filmie widać go w całej okazałości.

Zobacz wideo Ekstremalna kara dla rowerzysty za przejazd pod szlabanem. Mandat droższy niż rower

Daniele zamieszkują lasy liściaste i mieszane. Łatwo jest  pomylić je z sarnami

W Polsce daniele występują zarówno na terenach nizinnych, jak i na wyżynach. Żyją w lasach liściastych i mieszanych. Są większe od saren, ale mniejsze od jeleni. Poroże samców jest okazałe, składa się z fragmentów rozszerzających się ku górze. Daniele zrzucają je na wiosnę. Zwykle są jasnobrązowe z okrągłymi, białymi plamami na tułowiu. Okaz, który został nagrany w Borach Tucholskich, miał jednak inną barwę.

Daniela nagrała umieszczona w lesie fotopułapka. Dzięki takim urządzeniom możliwe jest "przyłapywanie" mieszkańców lasów i przyglądanie się im w ich naturalnym środowisku. Jak czytamy na Twitterze przy załączonym filmiku:

Spotkanie daniela albinosa przynosi podobno szczęście. Wbrew pozorom białe duszki nie są okazami szczególnie wyjątkowymi, ale przecież im więcej szczęścia, tym lepiej...

Białe daniele można czasami zobaczyć w polskich lasach

Nic dziwnego, że osoby, które zobaczą białego daniela, to prawdziwi szczęśliwcy. W polskich lasach występuje dość rzadko. Mimo to wzbudza prawdziwy podziw i zachwyt. Zwłaszcza prezentując się z takim porożem, tak jak ten z nagrania.

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o: