Reuters: Droższe bilety Ryanair. Popularny przewoźnik zapowiada podwyżki

Tanie linie lotnicze są coraz droższe? Okazuje się, że Ryanair po raz kolejny zapowiedział podwyżki cen biletów obejmujące niektóre trasy. Jak poinformował w rozmowie z Agencją Reutera, prezes firmy Michael O'Leary różnicę najbardziej odczują podróżujący na krótkich trasach europejskich. Wszystko za sprawą drożejącego paliwa oraz kryzysu wywołanego pandemią i wojną w Ukrainie.
Zobacz wideo Czy Polacy zauważają inflację? "To nie ma o co pytać"

Jak informuje Agencja Reutera, Michael O'Leary, prezes Ryanaira uważa, że 2023 rok będzie dobrym czasem na odbicie się od trudnej sytuacji związanej z pandemią COVID-19. Jednak wysoka inflacja, która przekłada się na ceny paliw i technologii oraz wzrost kosztów świadczenia usług sprawiają, że przewoźnicy są zmuszeni do podniesienia cen biletów. 

Ryanair odnotował zyski? Przewoźnik zakłada poprawę sytuacji

O'Leary wyjaśnił, że w 2023 roku spodziewa się bardzo dobrego sezonu w okresie letnim. Przewoźnik prognozuje wysokie zyski, które są od dawna oczekiwanym przełomem na rynku lotniczym. Szef Ryanaira zakłada, że firma zarobi nawet ponad milion euro, co pozwoli w końcu odbić się od kryzysu związanego z pandemią Covid-19 i wojną w Ukrainie.

Pozytywne prognozy są wynikiem obserwacji wzmożonego zainteresowania podróżami w lutym oraz dokonywania rezerwacji na okres wielkanocny. Widać, że turyści odważniej podchodzą do kwestii wyjazdów i coraz chętniej poszukują możliwości poznawania świata i realizacji wypoczynku właśnie dzięki tanim liniom lotniczym.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Ryanair podnosi ceny. Przewoźnik komentuje sytuację

Prezes linii lotniczych nie ukrywa, że planowane jest podniesienie cen biletów. Jednak kwestia była już podnoszona w ubiegłym roku. Przewoźnik informował, że w związku z drożejącym paliwem i rosnącymi kosztami usług oraz wojną w Ukrainie sektor transportu lotniczego przeżywa spore problemy.

Weźmy pod uwagę fakt, że transport lotniczy utracił sporą część rynku po naszej wschodniej granicy. Zamknięte niebo nad Rosją sprawiło, że wydłużono także trasy lotów do Azji. Zatem pandemia i inne globalne wydarzenia doprowadziły do problemów finansowych nie tylko firmy Ryanair.

Myślę, że istnieje perspektywa, iż tego lata znów zobaczymy wzrosty cen. Z pewnością zmiany obejmą europejskie trasy na krótkich dystansach

- mówi Michael O'Leary w rozmowie z Agencją Reutera.

Prezes Ryanaira zaznacza, że do końca maja firma ma w planach zakup nowych samolotów Boeing (BA.N) 737 MAX. Ich ilość to aż od 40 do 45 sztuk, co poprawi komfort podróży wielu pasażerów.

Więcej o: