Najbardziej śnieżne miasto wręcz "chowa się" pod śniegiem. Atrakcje znajdą tam nie tylko fani skoków narciarskich

Kiedy będzie śnieg w Polsce? No cóż, każdy z nas czeka cierpliwie. Jest jednak na świecie pewne miasto, które wręcz tonie w białym puchu. Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, że to japońska wyspa jest pełna śniegu. Jak się nazywa miasteczko, do którego co roku zjeżdżają tłumy?
Zobacz wideo Kamil Stoch ocenia: Było super, magicznie. Bardzo czekałem

Kiedy będzie śnieg? To pytanie w Polsce pada coraz częściej, zwłaszcza że duża grupa uczniów rozpoczęła już ferie, a kolejne dzieci z niecierpliwością wyczekują wolnego. Wszelkiego rodzaju zabawy i sporty zimowe kochają nie tylko maluchy. Choć w naszym kraju pogoda jest dość kapryśna, to na świecie możemy znaleźć pewne miejsce, w którym nie brakuje białego puchu.

Polak pokłócił się z rosyjskim blogerem. Awantura we francuskim kurorcie. Polak zwyzywał rosyjskiego blogera

Miasto otulone śnieżną kołdrą, czyli zimowy obraz Sapporo

Myśląc o Sapporo, w głowie nasuwa się skojarzenie z Zawodami Pucharu Świata w Skokach Narciarskich. Jednak to miasteczko obfituje w wiele innych atrakcji. Wszystko za sprawą wszechobecnego śniegu. Wysokość pokrywy nie zaskakuje już lokalnych mieszkańców, jednak turyści nie mogą uwierzyć, że da się funkcjonować w takich warunkach. 

W japońskim mieście, które usytuowane jest na wyspie Hokkaido, każdego roku w okresie od grudnia do lutego spada ogromna ilość białego puchu. Śniegu jest tak dużo, że mieszkańcy poruszają się tunelami, które otaczają wysokie pryzmy z obu stron. Do wielu miejsc ciężko jest dotrzeć, a spora część samochodów jest całkiem zasypana i czeka na odwilż. 

Podczas zimy panują także spore mrozy, stąd śnieg utrzymuje się przez cały czas i skrzypi pod nogami spacerowiczów. Termometry w tym okresie pokazują od minus 20st. C do minus 25 st. C.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Ośrodek Biały Krzyż Ferie zimowe 2023. Tak drogo jeszcze nie było. Mimo podwyżek Podhale na topie

Sapporo to nie tylko skoki narciarskie. To tu odbywa się wyjątkowy festiwal

To piąte co do wielkości miasto Japonii nigdy nie zastanawia się, kiedy będzie śnieg. Wystarczy, że zacznie się grudzień, a mroźna aura zawita do Sapporo. Z tym miejscem związana jest pewna tradycja. Od 1950 roku miasto organizuje jedyny w swoim rodzaju Festiwal Śniegu. Zazwyczaj odbywa się od w drugim tygodniu lutego.

Podczas imprezy powstają ogromne i niesamowite rzeźby ze śniegu. W 2014 roku powstał nawet śnieżny Pałac sułtana w Kuala Lumpur, który zapierał dech w piersiach i zdecydowanie nie był miniaturą. Rzeźby są podświetlane, dlatego udając się na wieczorny spacer, można podziwiać je w zupełnie nowej odsłonie.

To nie koniec atrakcji. Na miłośników zimowego szaleństwa czeka mnóstwo niesamowitych zjeżdżalni wykonanych z lodu lub śniegu. Z zabawy skorzystają zarówno najmłodsi, jak i starsze pociechy, a nawet dorośli.

To idealne miejsce dla każdego, kto z utęsknieniem czeka na śnieg, zimową aurę oraz szczypiący w policzki mróz. A moc atrakcji jedynie zachęca do wzięcia udziału w imprezie.

Więcej o: