Dworki i pałace na sprzedaż w cenie domu. Oto jakie posiadłości można znaleźć na polskim rynku

Za ile można kupić zabytkową rezydencję? Obecnie na rynku nieruchomości można trafić na oferty dworków i pałaców, których ceny są relatywnie niskie. Można je porównać z cenami zwykłych domów jednorodzinnych.

Aktualnie na stronach internetowych oferujących nieruchomości znajduje się wiele ogłoszeń, które umożliwiają zakupienie dworków i rezydencji pałacowych w cenie porównywalnej z ceną zwykłego domu. Dworki i pałace często pełnią funkcję hoteli, centrów konferencyjnych czy ośrodków odnowy biologicznej. 

Zobacz wideo Młody człowiek podróżował w bagażniku Skody Citigo. Kolega podwoził go na autobus

Ceny dworków i pałaców są porównywalne z cenami domów jednorodzinnych

Dworki i pałace położone są zwykle pośród parków, ogrodów czy lasów. Eleganckie rezydencje posiadają nie tylko zewnętrzny urok, ale również bogatą historię. Aby zdecydować się na taką inwestycję należy przygotować się na spore wydatki.

Obecnie na rynku nieruchomości można znaleźć oferty takich zabytkowych miejsc w całym kraju - ich ceny porównywalne są często z cenami domów jednorodzinnych. Ile kosztują polskie dworki i pałace? Oto zestawienie rezydencji o najniższej cenie.

Przygotowaliśmy zestawienie przykładowych ofert dworków i pałaców z różnych regionów Polski:

Utrzymanie zabytkowych rezydencji może sporo kosztować 

Zabytkowe rezydencje o relatywnie niskiej cenie mogą przyciągać niepoprawnych marzycieli. Warto dodać, że kupując taką posiadłość należy wziąć pod uwagę koszty renowacji i utrzymania, które mogą okazać się bardzo wysokie. Do tego dochodzą wydatki na rewitalizację ogrodu i terenu, na którym znajduje się budynek. Jeśli zakupuje się zabytkowy pałac, właściciel powinien zadbać to, aby przetrwał kolejne lata w dobrym stanie. 

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o: