Awantura we francuskim kurorcie. Polak zwyzywał rosyjskiego blogera i nie szczędził w słowach

W znanym francuskim kurorcie doszło do kłótni pomiędzy znanym rosyjskim blogerem - Miszą Litwinem a obywatelem Polski, który wyraził swoje zdanie na temat jego kraju i wojska. Nagranie ze zdarzenia trafiło do sieci, a jego autor nazwał Polaka "nazistą".

Misza Litwin to rosyjski bloger-milioner, który zgromadził w serwisie YouTube ponad 10 mln subskrypcji. Jest znany m.in. z kontrowersyjnego nagrania z 2020 rok, kiedy postanowił spalić Mercedesa wartego kilkaset tysięcy złotych. Niedawno mężczyzna opowiedział o zdarzeniu, do którego doszło we francuskim Courchevel. 

Zobacz wideo Jak Rosjanie reagują na wojnę w Ukrainie? "Nikt nie bombarduje Kijowa. Nie wierzę w to"

Rosjanin pokłócił się z Polakiem

Misza wybrał się na urlop do francuskiego kurortu, gdzie wraz ze swoim przyjacielem szusowali na nartach. Jak twierdzi, sprzeczka rozpoczęła się, kiedy jeden z Polaków usłyszał, że rozmawiają po rosyjsku. Mężczyzna miał zapytać o narodowość turystów, a słysząc odpowiedź, zareagował "lekceważąco". 

Rosja nie jest krajem europejskim, tylko częścią Azji

- mówił Polak.

Zdanie oburzyło blogera, który przyznał, że jego rozmówca nie powinien "otwierać pyska", ponieważ nic nie wie o "rosyjskiej duszy". 

W dalszej części nagrania Rosjanin zapytał turystę z Polski, czy mówi po rosyjsku. Ten odpowiedział pytaniem, dlaczego miałby porozumiewać się w języku kraju-okupanta. Chwilę później zareagował głośnym śmiechem, gdy usłyszał, że "rosyjski to najlepszy język na świecie".

Awantura w Courchevel. Padły mocne słowa

Nie zabrakło również rozmowy o Ukrainie, podczas której Polak nie szczędził w słowach. Oznajmił, że mimo że Ukraina nie jest tak dużym krajem, to "j**e waszą [rosyjską – przyp. red.] armię po całości". Misza Litwin przerywał mu twierdząc, że turysta nie powinien się wypowiadać na ten temat, ponieważ nic nie wie o Rosjanach. 

Na końcu padło pytanie, dlaczego Rosjanie zachowują się w ten sposób, ale nie słyszymy odpowiedzi blogera. Przyznał jednak, że do bójki nie doszło i zakończył nagranie, nazywając Polaka "nazistą". 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: